Про це повідомив омбудсман Дмитро Лубінець.
За його словами, російська сторона повернула українців у відповідь на репатріацію важкопоранених та важкохворих полонених російських військових, яка відбулася 24 березня.
Серед повернутих важкопоранених 3 – військових і 2 – цивільних громадян України, хоча відповідно до Женевських конвенцій, цивільних людей взагалі не мали б брати у полон.
Однак констатуємо факт взяття росіянами у заручники наших громадян та ненадання їм необхідної медичної допомоги“, – зазначив уповноважений з прав людини.
Він наголосив, що Україна потребує допуску до місць утримання громадян України, адже РФ не забезпечує належні умови перебування (відсутність зв’язку з рідними, неналежна медична допомога, погане харчування…).
Закликаю міжнародну спільноту працювати та посилювати тиск на Росію, аби та дотримувалася міжнародного гуманітарного права та звільнила без будь-яких умов з полону всіх незаконно утримуваних громадян України!” – додав Дмитро Лубінець.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими уточнили, що десятеро звільнених – захисники солдатського та сержантського складу ЗСУ, зокрема, 518 окремого батальйону спеціального призначення, 25-тої окремої повітрянодесантної Січеславської бригади, 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, 93-тьої окремої механізованої бригади “Холодний Яр”, 56-тої окремої мотопіхотної Маріупольської бригади, 57-го окремого стрілецького батальйону.
Вони були захоплені в полон, зокрема, у боях біля Бахмута, сіл Опитного та Оріхово-Василівки на Донеччині, поблизу Кремінної та Червонопопівки на Луганщині.
Також серед повернутих двоє цивільних, яких агресор утримував як заручників: із села Липці Харківської області та Маріуполя.
Читайте також: Черговий обмін полоненими: додому повернулись ще 130 захисників і захисниць
Нагадаємо, у полоні досі залишаються 167 бійців Нацгвардії, які захищали Чорнобильську АЕС від окупантів.