З понеділка у Києві вакцинуватимуть 32 пункти щеплень. Хто може зробити “заповітний” укол

Автор: Любава Лисичкіна
21:11 19.03.2021

Всього у Києві задекларували 86 стаціонарних пунктів щеплень, частина з них, 32 пункти, почнуть свою роботу в понеділок, бо закінчили навчання.

З понеділка у Києві вакцинуватимуть 32 пункти щеплень. Хто може зробити “заповітний” укол
Про це у коментарі Громадському повідомив координатор з вакцинації у місті Києві Василь Животенюк. 
 
Щепитимуть  людей від 80 років. Пункти працюватимуть при центрах медико-санітарної допомоги. На кожному із них будуть лікар і медсестра, які проходили навчання щодо вакцинації.

 Також, отримати вакцину можуть сімейні лікарі, які до цього часу не вакцинувалися.

 Як потрапити на вакцинацію:

  •  через сімейних лікарів, які попередньо записували охочих зробити щеплення.

 Скільки вакцин робитимуть в день:

  •  навантаженість кожного пункту на день — 30 доз,  флакон з 10 дозами повинні відкривати тоді, коли на нього точно є 10 людей.

 Животенюк зазначив, що 22 березня Міністерство охорони здоров’я запустить карту, яка повідомлятиме про розташування центрів вакцинації українців.

Як відомо, станом на 19 березня, від початку кампанії в Україні  щеплено   62 083 особи.

Вакцинальна кампанія в Україні розпочалася 24 лютого. Першим індійською вакциною прищепився медик із Черкас. Київщина отримала 16 600 COVID-вакцин Oxford/AstraZeneca. Першою  щеплення проти коронавірусу отримала лікарка Тетяна Шульженко, яка працює завідувачкою дорослого інфекційного відділення у Броварській багатопрофільній клінічній лікарні.Українців наразі вакцинують препаратом Covishield (Oxford/AstraZeneca).

У Києві вакцинація проти COVID-19 стартувала 25 лютого, щепили вакциною Covishield /AstraZeneca.

Після ін’єкції вакцини Covishield\AstraZeneca можливі такі реакції організму, як втомлюваність, головний біль, лихоманка та безсоння. Також відомі декілька порад, що робити при побічних реакціях на вакцину від COVID-19. 

В той же час міністр МОЗ Максим Степанов доводить, що вакцинаCoviShield абсолютно безпечна і він   вже вакцинував проти коронавірусу своїх батьків.  Всупереч словами очільника МОЗ,  щеплений санлікар Ляшко зліг з коронавірусом.

На першому етапі вакцинуються медики та бійці ЗСУ у зоні ООС. Журналістка “Великого Києва” також записалась на вакцинацію – її черга наступить десь між 2040 та 2056 роками.

Раніше МОЗ запустив портал з питань щодо вакцинації COVID-19. Як записатись на вакцинацію – дивіться відео-інструкцію. Спочатку між дозами збирались робити інтервал 28 днів, а напередодні вирішили збільшити його до трьох місяців. Від початку кампанії в Україні62 083 особи.

Великий Київ у Google News

підписатися