З Білорусі в бік Києва ворог може сунути наприкінці 2023 року – дослідження

Автор: Оксана Тупальська
18:33 20.02.2023

Попри заяви Лукашенка про відсутність наміру входити у війну та, відповідно, сприяти руху ворога України в бік Києва, загроза наступу росіян все ж існує. Про це говорять у Центрі протидії дезінформації при РНБО України.

З Білорусі в бік Києва ворог може сунути наприкінці 2023 року – дослідження
Світлодіодне освітлення

Кепський північний сусід може стати винуватцем нової агресії щодо жителів Київщини передовсім зважаючи на те, що від 6 до 10 тис. російських військових, які дислоковані в Білорусі, мають чітку структуру управління та контролю, необхідні для нападу на Україну. Російські винищувачі МіГ-31К, оснащені ракетами «Кинжал», регулярно злітають з білоруських аеродромів для обстрілів української території, зазначають у аналітиці ЦПД:

“За оцінками західних експертів, наприкінці року росіяни сподіваються створити всі умови для нового наступу з території Білорусі. Для цього у вересні Москва і Мінськ планують провести великі військові навчання та завершити фазу весняного призову 2023 року, а до осені – провести один або кілька додаткових призовів у запас. Крім того, Кремль розраховує, що до кінця року військова промисловість встигне забезпечити більшу частину необхідної для вторгнення з Білорусі техніки, озброєння та боєприпасів”.

Вагомий сигнал не на користь безпеки Київщини – влада РБ «несподівано» обмежила доступ до прикордонної смуги трьох районів Гомельської області (Лоївського, Брагінського та Хойніцького), які межують з Київською та Чернігівською областями України, звідки у лютому 2022 року почався наступ російських військ на Київ. Чисельність білоруської армії, яка в мирний час нараховує 75 тис. військових, в випадку наміру Лукашенка можуть збільшити до півмільйона.

“Під наглядом російських інструкторів проводяться т.зв. раптові перевірки боєздатності, в рамках яких білоруські військові здійснюють кидки до кордону з Україною та відпрацьовують форсування річок неподалік кордону з Польщею. Реальний вступ білорусі у війну змусив би ЗСУ відволікти на цю ділянку чималі сили та засоби й полегшити росіянам ситуацію на інших ділянках фронту”, – кажуть в ЦПД.

Також аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають малоймовірним новий наступ на Україну з Білорусі на початку 2023 року, але допускають, що атака з цього напряму відбудеться наприкінці року.

“Білоруський диктатор повністю залежить від Москви, а білоруська економіка тримається лише за рахунок дешевих російських енергоносіїв та вільного доступу на російський ринок. І чим сильніше тисне Кремль, вимагаючи вступу білорусів у війну, тим сильніше чинить опір і сам Лукашенко. Щоб ухилитися від війни, Лукашенко наразі просуває аргумент, спрямований на розуміння Путіна, – білоруську армію не можна відволікати на Україну, адже із заходу загрожують напасти Польща та Литва. Крім «НАТОвського», нещодавно з’явився і «китайський» аргумент, мовляв, «товариші в Пекіні дуже просили цього не робити», – кажуть в ЦПД.

Нагадаємо, на початку лютого у відповідь на появу іскандерів неподалік кордону з Київщиною ЗСУ повідомили, що за потреби готові бити по території Білорусі. Незадовго до того білоруські пропагандисти зняли великий сюжет про українських прикордонників, обзиваючи їх правим сектором, бандерівцями, націоналістами, які прагнуть війни з РБ.

Великий Київ у Google News

підписатися