З бензином у травні буде важко, сподіваюсь у червні буде вже легше – Куюн

Автор: Ольга Даниленко
17:48 29.04

Потрібен час, аби налагодити логістику постачання палива з Європи після втрати наших основних джерел – РФ, РБ. Киянам треба зрозуміти, що зараз всім важко. Проблема не можливості кудись виїхати у порівнянні з проблемами наших захисників на Сході й на Півдні взагалі не проблема, а маленький дискомфорт.  

З бензином у травні буде важко, сподіваюсь у червні буде вже легше – Куюн

На цьому наголосив директор Консалтингової групи А-95, експерт з енергетики Сергій Куюн у коментарі “ВК”.  

Так, ми маємо дефіцит й достатньо гострий, особливо бензину. По дизпаливу та газу ситуація краща. Потрібен час аби ринок зміг налагодити нові постачання після втрати наших основних джерел – це Білорусь, Росія. Там не простий процес – з нуля вибудовується система постачань. Коли у нас система була налагоджене постачання зі Сходу на Захід, а зараз нам треба розгорнути її з Заходу на Схід, це не можливо швидко зробити. Думаю, що травень буде ще напруженим, сподіваюся, у червні буде вже легше, – пояснив він.   

Експерт зазначив, що наразі Україна отримує паливо з Європи, але не у достатній кількості.   

Зараз паливо – все з Європи. Я б сказав, не можна сказати хто винен, чи вони не постачають у достатніх обсягах, чи ми не купуємо. Там проблема у тому, що можна купити, й компанії купують великі обсяги, але є проблема з логістикою. Ми не можемо його привести в Україну. Не вистачає залізничних вагонів, є проблема з автомобільним транспортом, бо його треба адаптувати під європейські вимоги тощо, – пояснив він.

За словами Куюна в Україну вже постачається паливо з Німеччини, невдовзі постачання також буде з Нідерландів.  

Експерт порадив киянам не нервувати через дефіцит палива, адже Україна знаходиться у стані війни.   

Буде пальне й це буде вирішено, але потрібен час. Киянам треба зрозуміти, що зараз всім важко. Проблема того, що ти не можеш поїхати – це взагалі не проблема, якщо врахувати з якими проблемами зараз стикаються наші хлопці на Сході й на Півдні. Тому з цим дискомфортом можна жити. Тим більше що, вся ця система ненадовго, – наголосив він.   

Також Куюн закликав киян перебудувати свій світогляд – більше ходити, використовувати електротранспорт та громадський.  

Читайте також: Через дефіцит українські АЗС перестануть продавати бензин у роздріб – прогноз експерта

Раніше “ВК” писав, що зі столичних заправок зник бензин А-95. Також повідомлялося, що у Києві почався ажіотаж на заправках через брак пального. АЗС почали обмежувати продаж. Міська влада закликає киян, і зокрема водіїв, не пересуватися містом приватним автотранспортом без нагальної потреби через брак палива. 

Нагадаємо, створено онлайн-мапу де можна перевірити, які АЗС працюють у Києві. 

Великий Київ у Google News

підписатися