“Євросолідарність” не дозволить владі замовчувати правду і забути про “Вагнергейт” – Олександр Погребиський

Автор: Галина Ворона
18:58 14.09

“Європейська Солідарність” наполягає на незалежному та всебічному розслідуванні справи “вагнерівців” і вважає, що діюча тимчасова слідча комісія на чолі з Мар’яною Безуглою не зацікавлена у встановленні істини в цій справі.

“Євросолідарність” не дозволить владі замовчувати правду і забути про “Вагнергейт” – Олександр Погребиський

На цьому наголосив заступник голови фракції “Європейська Солідарність” у Київраді, учасник російсько-української війни Олександр Погребиський в ефірі телеканалу “Еспресо”.

За його словами, про причетність діючої влади до зриву спецоперації свідчить і реакція Офісу президента на публікацію в міжнародних ЗМІ, і небажання керівниці ТСК запросити на засідання комісії Володимира Зеленського.

Реакція української влади на статтю в CNN про Вагнергейт є дуже показовою. До того ж, варто звернути увагу, що вона вийшла практично одразу після візиту Зеленського до США. Хоча у самій статті немає жодного слова про причетність ОП, там лише про те, що операція дійсно була і розвідувальні органи Америки знали про це. Але якщо Офіс президента так швидко й сумбурно почав реагувати, це означає, що звинувачення на адресу вищого керівництва держави, скоріше за все, мають місце бути. Крім того, піддається великим сумнівам інформація щодо позитивного результату поїздки Зеленського до США і налагодження ним дружби з президентом США Джо Байденом”, – зазначив Олександр Погребиський.

Також депутат розповів, як минулого тижня під час засідання ТСК від активістів, за спинами співробітників УДО, ховалась Мар’яна Безугла, а в будівлі вимикали вай-фай і застосовували “глушилки”, які блокували стільниковий зв’язок.

Ми зібралися під кабінетом, де відбувалося засідання ТСК у справі Вагнергейту з однією метою: поставити голові ТСК Мар’яні Безуглій кілька простих питань. Чомусь вона не відповіла нам щодо запрошення на засідання комісії президента Зеленського, хоча він сам раніше заявив, що надав інформацію Лукашенку по “вагнерівцям”. Чому, враховуючи цей факт, не запросити його на засідання? Очільниця ТСК втекла, а потім повернулася з п’ятьма співробітниками УДО, і ми, відповідно, вже не змогли поставити свої запитання. При цьому варто не забувати, що Мар’яна Безугла – народний депутат, публічна особа, а ми ставимо прості й логічні запитання. Така нервова реакція подібна до реакції Офісу президента на статтю CNN. Незрозуміло, чому вони так нервуються, якщо все добре і немає чого приховувати?” – зазначив Олександр Погребиський.

На його думку, тільки від громадянського суспільства, залежить, чи зможе влада приховати подробиці щодо “Вагнергейту”.

“Європейська Солідарність” спільно з активною громадою боротиметься за те, щоб всі дізналися правду, а винні понесли покарання за зрив спецоперації”, – підсумував депутат.

Читайте також: Цензура від Зеленського: жоден великий телеканал не показав розслідування CNN про «вагнергейт»

Нагадаємо, на засідання ТСК у справі “вагнерівців” не пустили депутатів “ЄС” і “Голосу”.

Великий Київ у Google News

підписатися