На засідання ТСК у справі “вагнерівців” не пустили депутатів “ЄС” і “Голосу”

Автор: Галина Ворона
17:52 10.09

Сьогодні, 10 вересня, на закритому засіданні мають оприлюднити частину висновків парламентської Тимчасової слідчої комісії щодо справи “вагнерівців”. Після цього буде брифінг і відкрита частина засідання ТСК.

На засідання ТСК у справі “вагнерівців” не пустили депутатів “ЄС” і “Голосу”

Перед засіданням депутат “Голосу” Роман Костенко повідомив, що представників “ЄС” та “Голосу” не пустили на це засідання.

Щойно депутатів опозиційних фракцій “Голосу” та “Європейської Солідарності” не допустили до засідання ТСК у справі “вагнерівців”. Серед членів комісії присутні представники лише від “Слуги народу”. Вони вирішили провести засідання в закритому режимі і проголосували за заборону бути присутніми на ньому народним депутатам від опозиції”, — заявив він.

Нардеп наголосив, що сподівається, що члени ТСК “розуміють ймовірні наслідки”, адже “правду буде важко приховати”.

Зауважимо, крім депутатів “Слуги народу” до складу ТСК входять Ренат Кузьмін (“ОПЗЖ”), Ігор Гузь (“За майбутнє”),

Депутат від “Євросолідарності” Андрій Парубій також обурюється, що сьогодні на закрите засідання провладної ТСК прийшли лише депутати з фракції “СН”.

За його словами, представників решти фракцій на комісію не допустили, попри те що вони мають допуск до державної таємниці. Таке рішення ТСК ухвалила шляхом голосування.

Сьогодні частина народних депутатів від демократичної опозиції, це депутати від “Європейської Солідарності” – я, Михайло Забродський, Микола Величкович, Михайло Бондар, а також від “Голосу” Сергій Рахманін і Роман Костенко прийшли на комісію для того, щоб запропонувати заслухати безпосередніх учасників цієї військової операції, яка власне сьогодні і мала розглядатися на ТСК. Ми як народні депутати всі маємо доступ до державної таємниці, до секретних матеріалів. Була проведена перевірка і було підтверджено, що ми маємо повний доступ до закритої інформації. І коли це питання було поставлено на голосування, на велике здивування, комісія проголосувала, що ми не можемо брати участь у її засіданні, не можемо бути присутніми під час розгляду питань відання комісії”, – цитує Парубія пресслужба “ЄС”.

На переконання Парубія, це свідчить про те, що мета членів ТСК “просто відбілити можливих учасників злиття цієї операції”.

Герой України, генерал-лейтенант, народний депутат Михайло Забродський також зауважив, що комісія не викликає на засідання ТСК для пояснень Володимира Зеленського.

Дивний ентузіазм окремих членів комісії запросити на засідання п’ятого президента Петра Порошенка, і не запросити шостого президента Володимира Зеленського, який причетний і точно має бути в курсі того, як розвивалися події минулого літа”, – вважає Забродський.

Читайте також: У ТСК по «вагнерівцям» не вистачає Путіна з Лукашенком. Порошенко різко висловився щодо чинної комісії

Нагадаємо, Порошенко назвав, у кого рило в пуху по справі «вагнерівців» і чому слід включити «вагнергейт» в порядок денний ТСК. 

На переконання нардепки  Вікторії Сюмар, у Зеленського так бояться справи “вагнерівців”, що вже склепали чергові “плівки”.

Як відомо, “Європейська Солідарність” вимагає викликати Зеленського на засідання ТСК у справі “вагнерівців”. 

Великий Київ у Google News

підписатися