“ЄС” внесла в Раду проєкт закону про кримінальну відповідальність за співпрацю з агресором

Автор: Галина Ворона
14:28 23.02

Народні депутати з фракції “Європейська солідарність” внесли до Верховної Ради законопроект про кримінальну відповідальність за колабораціонізм із державою-агресором.

“ЄС” внесла в Раду проєкт закону про кримінальну відповідальність за співпрацю з агресором

Відповідний проєкт закону зареєстрований під №5135 у вівторок, 23 лютого.

Він передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінально-процесуального кодексу України (про кримінальну відповідальність за адміністративну, економічну, військову, політичну, військово-політичну та іншу співпрацю з державою-агресором – колабораціонізм).

Ініціатори законопроекту – лідер партії “Європейська Солідарність”, п’ятий президент України Петро Порошенко, співголови фракції Ірина Геращенко та Артур Герасимов, а також народні депутати Вікторія Сюмар, Ростислав Павленко, Олег Синютка, Максим Саврасов і Микола Княжицький.

Закликаю народних депутатів президентської фракції “Слуга народу” та інші політичні сили розглянути як першочергові наші законопроекти про кримінальну відповідальність за колабораціонізм, і законопроект щодо недопущення поширення в Україні тез російської пропаганди на кшталт тези про нібито громадянську війну. Це дозволить зупиняти антиукраїнську діяльність не лише окремих політиків, але й політичних партій на кшталт ОПЗЖ”, – наголосив раніше Петро Порошенко.

Він пояснив, що мова не йде про тих, хто на окупованій території під загрозою для життя вимушений працювати в тих чи інших установах, лікарнях та школах.

Законопроєкт стосується в першу чергу тих, хто на контрольованій території проводить колабораційну роботу добровільно або за гроші.

І має бути встановлена чітка кримінальна відповідальність як фізичних осіб, так і політичних партій і громадських організацій, які проводять цю роботу, фінансуються країною-агресором і звітують перед нею”, – зауважив Петро Порошенко.

Нагадаємо, “Європейська Солідарність“ заявила, що не дозволить газовій принцесі Тимошенко знов посадити Україну на російську газову голку.

Великий Київ у Google News

підписатися