Як змайструвати робота в домашніх умовах – порада для батьків школярів

Автор: Оксана Тупальська
01:46 08.09

Сьогодні роботи відкривають двері у майбутнє - вони шукають ворога з висоти пташиного льоту, допомагають військовим підвозити боєприпаси та рятувати поранених. Як допомогти дитині, яка вирішила змайструвати робота, що буде служити на спільну перемогу - корисні поради.

“Як зробити робота вдома” – це тема, в якій легко загубитися через купу нюансів. Але не переживайте, починати краще з основ, – каже Олександр Палій, викладач робототехніки школи Robocode у Києві..

Наприклад, можна спробувати створити роботизовану систему на базі плати Arduino.

Це чудовий варіант, якщо у вас ще немає Arduino та інших деталей, і ви не хочете відразу вкладатися в повноцінний набір. Можна обрати простенький проєкт, який не потребує програмування та має мінімум деталей. Наприклад, зібрати простий пристрій для ручного живлення світлодіода. Для цього вам знадобляться:

  • Моторчик
  • Драйвер мотора
  • Можливо, резистор (залежить від типу світлодіода)
  • Кілька дротів

Можна прикріпити ручку до моторчика, щоб його обертати

  1. Мотор підключається до драйвера,
  2. а з драйвера дроти йдуть до світлодіода.
  3. Обертаєте моторчик – і світлодіод загоряється. Вітаю, ви вже створили щось своїми руками!

Наступний крок – апгрейдити цей пристрій і зробити з нього вітряк, щоб вітер обертав мотор замість вас.

Є ще купа цікавих проектів, які можна зробити без програмування, використовуючи тільки моторчик і батарейку. Наприклад, можна змайструвати модель моторного човна. Виріжте човник із пластикової пляшки, приклейте на дно трохи пластиліну для стійкості, зробіть кулер для моторчика, ізолюйте від води й прикріпіть ззаду. Щоб керувати човником, додайте перемикач між батарейкою і моторчиком для ввімкнення та вимкнення.

Якщо дитина зовсім маленька або ви самі не маєте досвіду в конструюванні, можна почати з онлайн-проектів у Tinkercad. Це безкоштовна платформа для створення прототипів та 3D-моделювання, заснована колишнім інженером Google Кай Бакманом та Мікко Мононеном. На платформі можна моделювати електроніку, від простих світлодіодів до складних автономних роботів, віртуально тестувати електричні ланцюги, а також вивчати програмування на блоках коду та C++.

На YouTube і самому сайті є безліч навчальних матеріалів і готових схем, які допоможуть вам опанувати Tinkercad і створювати власних роботів, – підсумовує Олександр Палій.

А у цьому відео історія дівчинки, яка завдяки робототехніці має корисну розробку – протез втраченої руки.

Останні новини