Відео з виробництва оприлюднили на Facebook-сторінці Мінкульту.
Проєкт “Тризуб Батьківщини” — про звільнення нашої культури від радянського клейма. Встановлення тризуба на щиті монумента “Батьківщина-мати” реалізується виключно за підтримки великого бізнесу, який поряд із допомогою фронту, долучається і до культурних проєктів. Дякуємо партнерам за можливість втілити проєкт в життя та зберегти державні кошти для тих, хто захищає нас на передовій”, – зазначається у коментарі до відео.
Водночас РБК-Україна повідомляє, що Тризуб виготовляють із двох типів металу: нержавіючої сталі завтовшки 1,7 мм та сталі закордонного виробництва завтовшки 1,5 мм.
Головною родзинкою цього проєкту є те, що його створять зі спеціально відновленої марки сталі. Саме з неї було виготовлено весь монумент у 1981 році.
Читайте також: Не на часі: Ткаченко й Ахметов отримали на горіхи від українців за декомунізацію київської “Батьківщини-матері”
Довідка: монумент “Батьківщина-мати” споруджено в 1981 році. Він є пам’яткою науки й техніки місцевого значення. Монумент вважається найвищою монументальною скульптурою в Європі. Він розташований на правому березі річки в Києві на території музею. Автор монумента – скульптор Василь Бородай.
Нагадаємо, у 2022 році у “Дії” 85% із понад 778 тисяч українців проголосували за зміну герба СРСР на Тризуб на щиті монумента. Голова Мінкульту Олександр Ткаченко повідомляв, що ремонт щита монумента реалізують не за бюджетні кошти, а за гроші приватних інвесторів, які наразі вже зібрані. Декомунізацію об’єкта мають завершити до Дня Незалежності – 24 серпня. Вартість проєкту становить 28 млн гривень.