Як швидко та ефективно відновитися після святкових застіль

Автор: Любава Лисичкіна
07:23 02.01

Для декого справжнім викликом стає велика кількість їжі та алкоголю, що є традицією святкування в нашій культурі.

Як швидко та ефективно відновитися після святкових застіль Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Для багатьох із нас свята можуть стати неабияким навантаженням для тіла і психіки. Отож пропонуємо вам кілька способів відновити організм після свят.

Правильний початок дня

Дотримуючись правильного режиму дня, ви станете здоровішими, енергійнішими, навіть зможете зменшити тривогу та заспокоїтися.

Почніть свій день із склянки води з лимоном

Якщо ви не маєте протипоказів, наприклад, схильність до печії чи алергію на цитрусові, гарним тонізуючим початком дня є склянка води з лимоном. Найкраще вичавіть до склянки сік із половинки лимону і пийте свіжим, або додайте готовий лимонний сік. Лимонний сік стимулює виділення власних травних соків, що допоможе ефективній роботі травної системи, особливо після сну. Також лимон містить вітамін С, що є відомим антиоксидантом і зменшує запальні процеси в організмі. Закислення шлунково-кишкового тракту протидіє грибковим інфекціям.

Зарядка

Ранкова зарядка посилить ваш енергетичний рівень, покращить циркуляцію крові та рух лімфи. Лише 20 хвилин щоранку здатні змінити багато що. Комбінуйте кардіо- та силові навантаження. Навчіться правильно дихати. Зробіть ранкову рухову активність регулярним ритуалом у своєму житті.

Снідайте завжди та правильно

На сніданок приготуйте собі добрий мікс білків, складних вуглеводів, вітамінів і мінералів. Наприклад, йогурт із горіхами та ягодами чи омлет із овочами, також добре смакуватиме гранола з фруктами.

Пийте достатньо води та приготуйте собі корисні перекуси заздалегідь

Чи ви знали, що поганий настрій та проблеми з концентрацією уваги можуть бути пов’язані з дегідратацією організму (втратою рідини)? Заготуйте собі пляшку з водою або покладіть горнятко з несолодким напоєм біля себе поблизу, щоб за нагоди попити упродовж дня.

Щодо перекусів, їх також варто приготувати напередодні. Адже коли ви голодні, то перша шоколадка чи печиво, що буде перед вашими очима, миттєво опиняться в роті. Якщо ми відчуваємо голод, нам важче переконати себе, що треба їсти корисне, а не солодке чи калорійне.

Уникнення крайнощів

Існує така ідея – от дозволю собі поїсти на свята досхочу, а згодом сяду на дієту. Така поведінка лише розбалансовує організм. Коливання між чорним і білим – це як рух із максимальною амплітудою від однієї крайньої точки до іншої. Відповідь, як завше, десь посередині – в уникненні крайнощів, у збалансованому та усвідомленому харчуванні. Тобто не варто відмовляти собі в улюбленому десерті, але й не треба харчуватися лише солодощами, печивом чи пампушками.

Поради як уникнути крайнощів у харчуванні

  • Не захоплюйтеся супердієтами, що пропонують різке обмеження будь-чого у раціоні.
  • Намагайтеся збалансувати себе, а не перевантажити додатковими правилами.
  • Не вимагайте від себе бути ідеальним та дотримуватися абсолютно усіх правил без винятку.
  • Перестаньте завжди доїдати до останньої крихти все, що поклали на тарілку, орієнтуйтеся на відчуття насичення.
  • Не замовляйте бізнес-ланч або додаткову піцу в подарунок.
  • Розучіться доїдати все печиво чи цукерки, якщо коробка цих ласощів відкрита.
  • Краще користуватися маленькою тарілкою та невеликим горнятком.
  • Не заїдайте негативні емоції або з нудьги.
  • Не їжте під час перегляду фільму чи листаючи стрічку в соціальній мережі.
  • Не залишайте миску з солодощами на видному місці.

Відомо, тушкування замість смаження та вода замість соку: як зробити новорічний стіл більш корисним.

Великий Київ у Google News

підписатися