Як проходить реконструкція кесону на Оболоні (ВІДЕО)

Автор: Марія Супрун
19:42 28.01

Восени 2020 року стало відомо, що майже столітній бетонний кесон в Оболонському районі столиці почали реконструювати. Вже пройшло трохи більше року, що там відбувається зараз?

Як проходить реконструкція кесону на Оболоні (ВІДЕО)

Відео з локації, яке було знято в грудні, опублікував киянин Сергій Мухлинін.

За його словами, основні зовнішні роботи вже виконані. 

Інформація про ремонт “сталінського кессону” вказана на щиті біля входу на будівництво. Тут буде музичний бар чи ресторан. Будівлю зроблять двоповерховою та обладнають підвалом. По зовнішній стіні кесона прокладено сходи, якими можна буде піднятися на його дах, на оглядовий майданчик.

Кесон стоїть тут ще з 1930-х років. Його мали опустити під землю, і він міг стати частиною тунелю під Дніпром. Подейкують, що ідею будівництва тунелю під Дніпром “підкинув” сам Сталін. У разі війни, якби довелося підірвати мости через Дніпро, ешелони з технікою та людьми могли б без проблем перебратися під річкою на лівобережжя. У 1935-1936 роках було розроблено проекти двох підземних тунелів, а ще через два роки почалося їх втілення. Будівництво вважалося об’єктом №1 і за документами проходило під грифом “Цілком таємно”. Все, що пов’язане з тунелем, оповите таємницями, хоча у роботах було задіяно понад 12 тисяч людей.

Згодом для наркоманів, безхатьків та інших маргіналізованих груп кесон став чудовим притулком.

Як повідомлялося, Оболонський кесон почали відбудовувати.

Великий Київ у Google News

підписатися