Як не “зловити” штраф. У Києві діють нові правила паркування

Автор: Тетяна Сененко
15:34 01.11.2021

Кілька місяців кияни звикають до нових правил паркування. Місто умовно поділили на три зони: за паркування в центрі потрібно заплатити 35 грн/год; на прилеглих до центру вулицях – 25 грн/год; в спальних районах – 5 грн/год.

Як не “зловити” штраф. У Києві діють нові правила паркування

На сайті КМДА з’явилась петиція про те, аби плату за паркування в третій зоні скасували. Столична ж влада запевнила: плату за паркування у дворах житлових будинків стягувати не будуть.

Нововведенням також стала платна стоянка на узбіччі доріг

 «І раніше було зонування, платні парковки, стягували штрафи. Цього року стався революційний прорив у сфері паркування. Ніхто в дворах та на прибудинкових територіях штрафувати не буде, виключно в межах проїзної частини вулиці або дороги», – прокоментував Євген Псьол, заступник директора КП «Київтранспарксервіс».

Читайте також: “Зменшити економічний тиск на захисників”. Олександр Погребиський про безкоштовні парковки для воїнів

Водії столиці мають десять хвилин, аби сплатити за парковку свого авто. Зробити це можна, скориставшись додатком «Київ Цифровий» або звернувшись до інспектора з паркування. Проте наразі в столиці лише 25 співробітників, тому покрити всі відведені майданчики вони не в змозі.

Читайте також: Інспектору з паркування у центрі Києва зламали ніс: подробиці 

Право безкоштовно паркуватися отримали учасники бойових дій, але система поки що працює недосконало. Інспектори не володіють інформацією про власників авто через те, що Міністерство ветеранів не передало реєстр учасників бойових дій до КМДА.

Читайте також: Ніяких платних парковок у дворах. Комунальники пояснили появу табличок про вартість паркування на Позняках

 Нагадаємо, раніше Міністерство внутрішніх справ спільно з Генеральною прокуратурою повідомили про підозру керівництво і низку працівників Інспекції з паркування, підпорядкованої Департаменту транспорту та інфраструктури КМДА. 

Великий Київ у Google News

підписатися