Ніяких платних парковок у дворах. Комунальники пояснили появу табличок про вартість паркування на Позняках

Автор: Галина Ворона
17:48 19.09.2021

Днями соцмережі і низка ЗМІ вибухнули новиною про платне користування паркомісцями на прибудинкових територіях. Комунальники ж, які займаються парковкою у місті, стверджують: місто наразі не має планів отримувати кошти за паркування у дворах будинків від мешканців.

Ніяких платних парковок у дворах. Комунальники пояснили появу табличок про вартість паркування на Позняках
Світлодіодне освітлення

Як пояснили на Facebook-сторінці КП “Київтранспарксервіс”, наносити відповідні розмітки й встановлювати інформаційні таблички почали не лише у І зоні, а й ІІ і ІІІ, у тому числі на майданчиках по вул. Урлівській, вул. Анни Ахматової, вул. Олени Пчілки, пр. Григоренко, вул. Срібнокільській та вул. Драгоманова.

У “Київкомунсервісі” кажуть, що ці майданчики знаходяться вздовж доріг і були обладнані знаками платного паркування ще до зміни тарифів.

Комунальники підкреслюють, що платне паркування автомобілів здійснюється виключно на майданчиках вздовж доріг, де є знаки платного паркування. Мапу паркувальних майданчиків можна подивитися тут, а зони та вулиці, які вони включають тут.

Водії можуть паркуватися безкоштовно скрізь, де це дозволено правилами дорожнього руху. У випадку, якщо ділянка дороги обладнана відповідним знаком, паркування сплачується згідно тарифів однієї з трьох зон:

  • І зона охоплює центр Києва, частину території в районі “Караваєвих дач” та радіоринку, а також частину території у межах Деміївської площі. Вартість паркування у ній становить 35 грн/год.;
  • ІІ зона – райони навколо історичного центру, територій уздовж ключових магістралей центру міста та поблизу бізнес-центрів, а також Сирець, частину Голосіїва, Гідропарку, Деміївки і Лівобережний діловий центр. “Острови” ІІ Зони з високим коефіцієнтом навантаження також створені всередині ІІІ Зони – біля ринків “Троєщина”, “Лісовий” (“Юність”), авторинку, метро “Лісова” та музею “Пирогово”. Вартість паркування у ІІ зоні – 25 грн/год.;
  • ІІІ зонаспальні райони міста, і вартість паркування лишається незмінною з 2011 року – 5 грн/год.
    Сплачується паркування виключно безготівково – через мобільні додатки “Київ цифровий”, ParkingUA, Privat24, IPay та Easy Pay.

У “Київтранспарксервісі” нагадують, що інспектори з паркування слідкують за тим, щоб кияни дотримувалися правил – не паркувалися на наземних переходах та в зелених зонах, а також сплачували за паркування, якщо це місце є виділеним. 

Читайте також: Все в твоїх руках. Чоловік так хотів запаркуватися, що перетащив паркувальні кулі (ФОТО)

Зауважимо, з 1 липня у Києві встановили нові тарифи на паркування автомобілів у центрі та поблизу з центром міста на муніципальних майданчиках уздовж доріг та вулиць. Днями з’явилась інформація, що на кількох вулицях н Позняках стало платним паркування.

Великий Київ у Google News

підписатися