Як для Президента перекрили проспект Перемоги і чому він вшанував жертв Голокосту без журналістів (ФОТО, ВІДЕО)

21:20 27.01.2021

 З нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту Президент України Володимир Зеленський сьогодні взяв участь у відкритті інсталяції «Погляд у минуле» у Києві.

Як для Президента перекрили проспект Перемоги і чому він вшанував жертв Голокосту без журналістів (ФОТО, ВІДЕО) Фото: ОП

Крім заблокованого проходу по тротуару, також із цих причин була перекрита крайня смуга руху на проспекті Перемоги, раптово частина вулиці із громадського місця перетворилося на режимний об’єкт. Так журналістам пояснювали на місці люди в цивільному, посилаючись на Закон України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб».

ДОВІДКА: Згідно пункту 3 статті 18 цього Закону державна охорона лише спільно з відповідними підрозділами Національної поліції може тимчасово обмежувати або забороняти під час здійснення охоронних заходів рух транспортних засобів та пішоходів на вулицях і дорогах під час проїзду автомобільним транспортом перших осіб держави, не допускати громадян на окремі ділянки місцевості та об’єкти, вимагати від них залишатися на конкретних місцях або залишити їх.

От тільки тротуар та дорогу не огородили належним чином. Були відсутні відповідні дорожні знаки та схеми обходу, об’їзду, що є прямим порушенням діючого законодавства й, звісно, прав громадян України.

Щоб не прогавити подію, журналісти прибули до вказаного місця з самого ранку. Поширений організаторами заходу анонс для ЗМІ з самого початку не містив точних даних, о котрій відкриють інсталяцію.

Виявилося, що захід заплановано на 11 годину. Тільки ця інформація мало допомогла, оскільки на місце заходу журналістів та операторів все одно не пускали, а саму територію охороняли невідомі люди в цивільному.

 

Очевидно, йшлося про охорону президента, а можливо, найнятих охоронців організаторами, адже ці люди відмовлялися представлятися чи показувати посвідчення. Натомість вимагали від журналістів акредитацію, якої не було.

Залишається тільки здогадуватися, чому організатори заходу не проводили акредитацію. Можливо, у зв’язку із карантином, а можливо, були інші причини, зважаючи на скандальність навколо всіх проєктів, які у Києві курує скандальний російський режисер Ілля Хржановський та які фінансуються російськими олігархами єврейського походження.

Крім Володимира Зеленського, серед присутніх кореспондент «ВК» також помітив скандального російського режисера Іллю Хржановського, генерального директора Меморіальнго центру Макса Яковера та його заступника Руслана Кавацюка, який нещодавно збрехав журналістам «Великого Києва» про свою участь у бойових діях в АТО.

Захід відвідали брат мера Києва боксер Володимир Кличко та український бізнесмен та меценат Павло Фукс. Останній входить до Наглядової ради та є одним із спонсорів створення Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».

Журналістами «ВК» була викликана поліція для з’ясування законності перешкоджання журналістській діяльності неназваними охоронцями.

Але потрапити до інсталяції журналісти змогли лише після від’їзду президента України.

Виникають і питання законності встановлення самої інсталяції, як комплексу малих архітектурних форм. Оскільки попередні роботи зі встановлення інсталяцій в Бабиному Яру супроводжувалися низкою скандалів щодо відсутності правових підстав та відповідних документів, як і у випадку з нещодавніми земляними роботами на старому православному Кирилівському кладовищі

Цікаво, що біля нововстановленої інсталяції від очей присутніх намагалися приховати розташований поруч кіоск. Тож наскільки гармонійне буде таке сусідство, покаже час.

Нагадаємо,    новий артоб’єкт – інсталяцію “Погляд у минуле”, відкрили на проспекті Перемоги, 10. Її ініціатор – скандальний Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”, яким керує не менш скандальний російський режисер Ілля Хржановський.

Великий Київ у Google News

підписатися