Як це було: прогулянковий маршрут «Київ пішохідний», створений за підтримки IQOS

07:12 31.05.2023

Останні вихідні травня завжди особливі для киян, адже саме цими днями відзначається день Києва – цьогоріч столиці виповнився 1541 рік.

Як це було: прогулянковий маршрут «Київ пішохідний», створений за підтримки IQOS
Світлодіодне освітлення

27 та 28 травня кияни та гості столиці відзначали цю подію та зізнавалися у коханні до міста кожен на свій лад: хтось просто насолоджувався весняними вихідними, хтось підіймав келих ігристого за Київ на терасі улюбленого закладу, хтось фотографував каштани, а хтось обрав варіант дозвілля серед численних подій, що відбувались у цей уїкенд – концертів, квестів, екскурсій та прогулянок.

Серед топових опцій дозвілля, звісно ж, був прогулянковий маршрут «Київ пішохідний», створений IQOS з любов’ю до міста, його історії та сьогодення. 

Як це було

Маршрут «Київ пішохідний» включав 10 неочевидних та популярних місць у центрі Києва. Біля кожної із його зупинок був встановлений спеціальний «світлофор» – натискаєш на кнопку на ньому, слухаєш цікаву оповідь про історію місця, де знаходишся і відкриваєш для себе щось нове про Київ.

На деяких із цих локацій на киян очікували приємні несподіванки за паролем «Київ 1541» – безкоштовний підйом на Золоті ворота або оглядове колесо, слайс піци «Помилка пекаря» з піцерії «Везувіо», коктейль від бару AVANGARDEN та інші. 

Що ж саме було на кожній з локацій? Зараз розповімо.

Золоті ворота

Стартував маршрут з однієї із улюблених локацій киян – брами Золотих воріт. Мабуть кожен із нас тут колись призначав зустріч або просто проходив повз, а от у самих Золотих воротах та на їх терасі з панорамним видом на Київ був далеко не кожен. 

За паролем можна було піднятися нагору, насолодитись краєвидом та ще й зробити фото на пам’ять у фотобудці із панорамою історичної частини міста. На першому ж поверсі розташувалась інсталяція, приурочена до презентації аксесуара з колаборації IQOS x BEVZA – підвісу «Золоті». Дизайн прикраси натхненний найстарішим і водночас найсучаснішим районом столиці – Золоті ворота. Кулон на ланцюжку виконано з латуні в позолоті та доповнено підвіскою із зображенням Ярослава Мудрого.

Вул. Рейтарська

Далі за маршрутом була одна з найпопулярніших вулиць столиці – Рейтарська. Тут путівник радив зазирнути у двір з воронами, випити кави, насолодитись моментом і прямувати далі – до піцерії «Везувіо». Заклад працює з 1992 року і добре відомий багатьом киянам. «Везувіо» пригощали учасників слайсами своєї легендарної піци «Помилка пекаря». Те, що треба, щоб підкріпитися перед продовженням прогулянки!

Київський велотрек

Наступним пунктом маршруту став Київський велотрек на вулиці Липинського – один із найстаріших велотреків Європи. Тут теж не обійшлось без приємних сюрпризів – команда флористів збирала та дарувала учасникам  ароматні букети із весняних квітів. До речі, за цим букетом легко було впізнати своїх, що також гуляли маршрутом.

Львівська площа: від авангарду до модернізму

Від велотреку маршрут прямував до двох знакових локацій у районі Львівської площі. Перша з них – будівля Трамвайної диспетчерської. Комусь ця чудернацька будівля вже знайома, інші ж могли її і не помічати раніше, а слід було б – це яскравий взірець київської модерністської архітектури, авторства українського архітектора Яноша Віга.

Друга – це AVANGARDEN GALLERY food & wine – культурний проєкт, що об’єднав під дахом колишньої книжкової фабрики «Жовтень» галерею сучасного мистецтва та винний бар із українським натуральним вином. 

Поділ

Жодна повноцінна прогулянка Києвом неможлива без Подолу. Must-visit місць там чимало та автори «Києва пішохідного» обрали три знакові локації – Житній ринок, оглядове колесо та автостанцію «Поділ». Житній ринок – це взірцева конструктивістська будівля, фасад якої прикрашає барельєф із «Варяг у греки». Ринок створено за проєктом українського архітектора Валентина Штолько у 1980 році – на момент будівництва це був найбільший критий ринок Європи. Вирує життя на Житньому і зараз – цими вихідними там було як завжди галасно, яскраво та самобутньо – недарма ж кажуть, щоб відчути місто потрібно побувати на місцевому ринку. А на вході до нього можна було отримати стильні авоськи для майбутніх покупок – все продумано! 

Після Житнього можна було або одразу зазирнути на автостанцію, де зараз розташовується однойменна піцерія, або ж спочатку насолодитися київськими краєвидами з оглядового колеса на Контрактовій площі. Так, щоб потрапити на колесо очікувано довелося постояти у черзі, але воно того вартувало. 

Володимирська гірка

Фінальною точкою маршруту стало місце з найкращими панорамними краєвидами на місто – Володимирська гірка. Піднятися на фунікулері з Подолу, пройтися тінистими алеями, окинути оком Дніпро та лівий берег Києва – хіба не найкращий варіант для закінчення такого насиченого маршруту? 

Ось так пройшла прогулянка на 8000 кроків за маршрутом «Київ Пішохідний», що став програмою на день для тисяч киян та ще раз нагадав – ми живемо у найкращому місті.

 

Великий Київ у Google News

підписатися