Виїзд закордон родичів чиновників під виглядом супроводу дітей-сиріт – у КМДА прокоментували заяву Омбудсмена

Автор: Галина Ворона
13:49 04.07

Служба у справах дітей та сім’ї КМДА спростувала заяву Уповноваженого Верховної ради з прав людини про незаконний виїзд за кордон родичів керівництва Служби у березні 2022 року під приводом супроводу дітей-сиріт під час евакуації до Німеччини.

Виїзд закордон родичів чиновників під виглядом супроводу дітей-сиріт – у КМДА прокоментували заяву Омбудсмена Фото: архівне

Як заявили у Службі у справах дітей та сім’ї КМДА, інформація, опублікована Омбудсменом в офіційних джерелах, ґрунтується на припущеннях і не підтверджується конкретними фактами. 

Зазначається, що 24 лютого 2022 року, коли російська федерація розпочала повномасштабну війну проти України, столиці потрібно було швидко прийняти рішення про порятунок та евакуацію дітей, зокрема які були вихованцями центрів соціально-психологічної реабілітації та безпосередню відповідальність за яких несе держава.

На превеликий жаль, ні в лютому, ні на початку березня 2022 року не існувало порядків та механізмів евакуації дітей! Ні Міністерство соціальної політики, ні Національна сервісна служба, ні офіс Уповноваженого Верховної ради з прав людини не надавали жодних вказівок і рекомендацій щодо порядку подальших дій та способів евакуації дітей-сиріт! На початку повномасштабного вторгнення за допомогою Служби у справах дітей та сім’ї, за підтримки місцевої влади, евакуйовано в безпечні умови близько 1500 дітей-сиріт. У складі евакуаційної групи з центрів соціально-психологічної реабілітації дітей Києва виїхали в Німеччину 67 дітей, наразі продовжують перебувати в евакуації 30. Решта дітей влаштовані в сімейні форми виховання”, – йдеться у повідомленні Служби.

Наголошується, що влада Києва без допомоги будь-якого державного органу та без підтримки жодного посадовця центрального рівня провела переговори з урядом Німеччини та знайшла можливість для евакуації дітей до міста Вупперталь землі Північний Рейн – Вестфалія.

Вихованці центрів соціально-психологічної реабілітації дітей не могли бути евакуйовані у складі групи без професійного супроводу. Саме тому була сформована група супроводжуючих осіб (психологи, вихователі, соціальні працівники, помічники вихователів, медики), які мали досвід роботи в дитячих колективах та мали бажання і навички для супроводу групи дітей в евакуацію”, – пояснюють посадовці.

Також зазначається, що питання утримання і виховання дітей в Німеччині перебувало та продовжує перебувати на особистому контролі мера міста Вупперталь та Київського міського голови.

Питання Уповноваженого Верховної ради з прав людини “де діти?” звучить від посадовця такого рівня абсолютно непрофесійно, адже під час моніторингових візитів представникам офісу омбудсмена безперешкодно надана інформація про всіх без винятку дітей, які перебували або продовжують перебувати в евакуації! Представники установи, яка прийняла наших дітей, вкрай обурені некомпетентною та зверхньою поведінкою представників моніторингової групи та відсутністю поваги до уряду Німеччини, який понад два роки утримує наших дітей! Теза про схему для виїзду закордон та ухиляння родичів чиновників абсолютно маніпулятивна та необґрунтована”, – наголосили в Службі у справах дітей та сім’ї.

Нагадаємо, в офісі Омбудсмена заявили, що діти-сироти стали прикриттям для родичів київських посадовців для виїзду за кордон. Після  заяв Омбудсмена про незаконний виїзд за кордон родичів столичних посадовців прокуратура почала розслідування.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин