Прокуратура розпочала досудове розслідування після заяв Омбудсмена про незаконний виїзд за кордон родичів столичних посадовців

Автор: Галина Ворона
12:27 04.07

Розпочато кримінальне провадження за фактами, викладеними Уповноваженим Верховної Ради з прав людини про незаконний виїзд за кордон родичів керівництва Служби у справах дітей у березні 2022 року під приводом супроводу дітей-сиріт під час евакуації до Німеччини.

Прокуратура розпочала досудове розслідування після заяв Омбудсмена про незаконний виїзд за кордон родичів столичних посадовців

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури

Як зазначається, в межах кримінального провадження перевірятиметься інформація, поширена Офісом Омбудсмена, про те, що посадовці столичних Служби у справах дітей та сімʼї  та Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 організували виїзд за кордон кількох осіб, у тому числі своїх родичів, під виглядом працівників закладів, що супроводжують дітей під час евакуації за кордон.

Також слідчі мають перевірити інформацію про те, що жоден із супроводжуючих, опинившись за межами нашої держави, не повернувся до України.

Досудове розслідування проводиться за ознаками ч. 2 ст. 332 КК України – незаконне переправлення через державний кордон осіб призовного віку за попередньою змовою групою осіб.

У межах слідства усім зазначеним у заяві фактам буде надана правова оцінка.

Нагадаємо, в офісі Омбудсмена заявили, що діти-сироти стали прикриттям для родичів київських посадовців для виїзду за кордон.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин