В офісі Омбудсмена стверджують, що діти-сироти стали прикриттям для родичів київських посадовців для виїзду за кордон

Автор: Любава Лисичкіна
20:11 03.07

Кожен з супроводжуючих чоловіків звільнилися з посад після того, як опинилися за межами держави і жоден з них наразі не працює у цих органах. Щобільше, вони не повернулися до України.

В офісі Омбудсмена стверджують, що діти-сироти стали прикриттям для родичів київських посадовців для виїзду за кордон Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Про те, як діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, стали прикриттям для близьких родичів київських посадовців, щоб нелегально виїхати за кордон й уникнути мобілізації, розповів Омбудсмен Дмитро Лубінець.

Працівники Офісу омбудсмана випадково стали “розслідувачами”. Адже в результаті моніторингових візитів виявили, що посадовці Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва й Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва відправили своїх близьких родичів супроводжувати дітей за кордон.

Поїхали 68 людей, на місці – тільки 55. Де решта?

 У березні 2022, коли тривали активні бойові дії поблизу Києва, 68 вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва у супроводі 20 осіб евакуювали до колишнього молодіжного табору міста Вупперталь у Німеччині. Ці вихованці – діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 Представники Омбудсмена цього року під час моніторингових візитів відвідували заклади за кордоном, де перебувають українські діти. У молодіжний табір міста Вупперталь працівників Офісу омбудсмана туди не допустили. Причина – на території були відсутні супроводжуючі від України, а діти перебувають виключно під опікою німецької сторони.

“За інформацією німецьких супроводжуючих, з початку евакуації було 55 дітей, проте відповідно до наказу директора Центру до Німеччини евакуювали 68. Запитання – а де 13 дітей? Моніторингова група так і не змогла перевірити ці дані через ненадання інформації”, – розповів Лубінець.

Столичні “розбірки”

Представники офісу Омбудсмена пішли до Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва й Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва. Вони хотіли  з’ясувати обставини, ознайомитися з документами щодо евакуації, поспілкуватися з керівництвом.

Але як стрверджують у Лубінця, виявилося, що керівництво не володіє інформацією про ситуацію у закладі.  У Службі й Центрі немає у наявності копій документів чи будь-яких документів про умови перебування дітей під опікою німецької сторони.

В Омбудсмена говорять, що серед супроводжуючих осіб під час евакуації в офіційних наказах були люди, які не мають стосунку до цієї сфери, й лише за день до цього стали працівниками закладів, а деякі зовсім ніколи не були працевлаштовані. Серед цих людей – близький родич керівника Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва і близький родич керівника Центру соціально-психологічної реабілітації дітей  №1 міста Києва. Серед супроводжуючих також значаться ще чотири особи, підстави для виїзду яких потребують додаткового вивчення.

“Кожен з супроводжуючих чоловіків звільнилися з посад після того, як опинилися за межами держави і жоден з них наразі не працює у цих органах. Щобільше, вони не повернулися до України. Цей факт наштовхує на думку, що це все була “спланована акція“”, – говорить Дмитро Лубінець.

 В Офісі омбудсмена заявляють, що вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва залишились без українського супроводу. Доступ до цих дітей тепер потрібно просити у німецької сторони, яка вчиняла згідно з їхнім законодавством. Та додають, що напривили листи з вимогою розслідування у відповідні органи.

До слова,  у  Києві почастішали сигнали тривоги: що потрібно робити, коли загрожує небезпека.

Великий Київ у Google News

підписатися