Випускник КПІ очолив Марсіанську пустельну дослідницьку станцію в американському штаті Юта

Автор: Галина Ворона
03:27 21.11.2023

Випускник КПІ ім. Ігоря Сікорського Сергій Якимов став керівником Марсіанської пустельної дослідницької станції в американському штаті Юта
Тут проводять геологічні та соціальні дослідження, симулюючи можливе життя астронавтів на поверхні Марсу

Випускник КПІ очолив Марсіанську пустельну дослідницьку станцію в американському штаті Юта

Про це пише видання “Голос Америки”.

На станції проводять геологічні та соціальні дослідження, симулюючи можливе життя астронавтів на поверхні Червоної планети.

“Ми приймаємо різні групи з усього світу, які проводять експерименти або тестують обладнання. І ця марсіанська станція класифікується як геологічний аналог, тому що геологія навколишньої пустелі, вона близька до геології Марса наскільки це можливо”, – розповідає Сергій Якимов.

Ротація дослідницьких груп триває від двох тижнів. Вони живуть у спеціальних модулях. Харчуються овочами і фруктами з “марсіанської” теплиці. Назовні виходять лише у скафандрах.

Сергій також був учасником кількох таких експедицій. Каже, що найважче в ізоляції впоратись з нудьгою. За 20 років було проведено багато досліджень із взаємодії людей в таких умовах.

Чоловік сам мріє стати астронавтом і потрапити на Марс. Він закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю “системи керування літальними апаратами”.

Вісім років тому його відібрали у сотню претендентів для майбутнього польоту на Червону планету. Цю місію організовувала компанія з Нідерландів Mars One. Зрештою вона збанкрутувала. Та Сергій своєї мрії не покинув.

 Я все життя йду до цієї мрії. Але треба робити якісь кроки. Можна звичайно просто сидіти на дивані і казати, що я хочу стати астронавтом. Проживаючи в Америці вже декілька років, я працював інженером в маленькій компанії, але працювати там у сфері польотів людини в космос я все ще не міг. І тут була така можливість долучитися до цієї справи на станції“, – ділиться Якимов.

Наступним етапом у своїй кар’єрі Сергій бачить роботу в НАСА у Космічному центрі в Г’юстоні (Техас), який, зокрема, займається підготовкою астронавтів, але для цього спершу потрібно отримати громадянство США.

Працювати в аерокосмічній сфері без громадянства дуже складно, тому що багато навіть приватних компаній працюють на багато державних замовлень або замовлень з інших держав, і вони всі підпадають під секретність”, – пояснює інженер.

Читайте також: Підліток з Києва створив чоботи для захисту від небезпечних мін 

Нагадаємо, юний геній з Києва винайшов технологію екологічної переробки автошин.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин