Винахідливість водіїв дивує – як намагаються обдурити систему відеофіксації

19:56 12.06.2020

Щойно в столиці запрацювали камери автоматичної фіксації порушення правил дорожнього руху, як водії почали шукати способи уникнути покарання. В хід ідуть різні способи і винахідливість деяких водіїв дивує – хтось малює додаткові цифри, хтось стирає чи замальовує цифри та букви, хтось використовує сітку на номерах.

Винахідливість водіїв дивує – як намагаються обдурити систему відеофіксації

Про це повідомив заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

“Посипалися питання: а що, якщо закрити ДНЗ, замалювати символи, чи розпізнає його система? Чи вдасться таким порушникам уникнути покарання? Розповідаю: якщо навіть у якийсь спосіб приховується ДНЗ на авто, повністю, або один чи декілька символів і навіть якщо камера автоматичної фіксації не зможе розпізнати знак і зафіксувати це порушення, то відповідальність все одно наступить”, – зазначив Білошицький.

За його словами, за такі маніпуляції з номерним знаком передбачений штраф у розмірі 170 грн (ч.6. ст.121 КУпАП). Це якщо перший раз. За повторне ж порушення штраф — 255 грн або громадські роботи і оплатне вилучення транспортного засобу чи без такого.

Зокрема, патрулі можуть зупинити за експлуатацію т/з без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, або якщо він закритий іншими предметами.

Білошицький навів приклади, як водії намагаються обдурити систему відеофіксації, і додав, що ці водії отримали за порушення постанови:

Читайте також: Штрафи за порушення ПДР – де перевірити та оплатити

Нагадаємо, з 1 червня в Україні розпочала роботу система автоматичної фотовідеофіксації порушень дорожнього руху. Адреси та карта, де встановлені камери тут

Як повідомлялося раніше, 1 секунда знадобилася системі відеофіксації, аби зловити першого водія-порушника. Також були названі лідери-порушники 1 дня запуску відеофіксації.

Крім того, встановлено антирекорд фіксації: водій на Toyota за день перевищив швидкість 11 разів.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...