Вибори-2020: Як проголосувати безпечно для здоров’я та що треба знати

08:19 25.10.2020

Сьогодні, 25 жовтня, українці обиратимуть місцеві органи влади. Вибори пройдуть за новою системою. Кияни, зокрема обиратимуть міського голову та депутатів Київради. Нагадаємо, що чекає виборців на дільницях, як правильно заповнити бюлетень та проголосувати безпечно для здоров’я.

Вибори-2020: Як проголосувати безпечно для здоров’я та що треба знати

Виборчі дільниці чекатимуть на громадян з 8:00 до 20:00. Необхідно взяти з собою паспорт: паперовий чи ID-картку. Скористатися цифровим документом в додатку “Дія” не вийде.

Правила на дільницях

Серед основних правил для безпечного голосування під час пандемії:

  • на дільницю треба прийти у захисній масці або респіраторі
  • на вході пройти температурний скринінг та опитування щодо наявності симптомів респіраторних захворювань
  • обробити руки антисептиком на вході та виході з виборчої дільниці
  • дотримуватися соціальної дистанції
  • рекомендовано мати при собі власну ручку
  • варто утриматися від відвідування дільниць разом із неповнолітніми дітьми та мінімізувати час перебування у приміщенні дільниці.

Для виборців із підвищеною температурою понад 37,2°С та симптомами респіраторних захворювань облаштували відокремлені кабіни та виборчу скриньку.

Виборці, що перебувають у самоізоляції, зможуть проголосувати вдома.

На виборчих дільницях вперше розмістять плакати з QR-кодом для людей з порушенням зору і слуху. 

Безпека на дільницях

Усі виборчі дільниці Києва вже отримали дезінфікуючі засоби та засоби індивідуального захисту. Дезінфекцію приміщень виборчих дільниць обов’язково проводитимуть кожні 4 години.

Також на дільницях обладнано місця для збору та утилізації засобів індивідуального захисту, розмітку для дотримання соціальної дистанції.

Громадський порядок у Києві під час виборів забезпечуватимуть близько 8 тисяч поліцейських. Із них 4,5 тисячі – на виборчих дільницях. На випадок повідомлень про мінування дільниць 25 жовтня у столиці чергуватимуть 12 груп вибухотехніків. А також 100 бригад швидкої допомоги.

У разі виявлення порушень законодавства під час виборчого процесу треба зателефонувати «102».

Як заповнити бюлетень

Київська міська виборча комісія затвердила зразки бюлетенів на вибори депутатів Київради та міського голови столиці. Також ЦВК опублікувала відеороз’яснення, як правильно заповнювати виборчий бюлетень.

Фінальний список кандидатів на крісло мера столиці можна переглянути тут. Короткий аналіз програм партій, що беруть участь в гонці за місце у Київраді – за посиланням.

Опитування Зеленського

Нагадаємо, що сьогодні також пройде анонсоване президентом Володимиром Зеленським опитування. Інтерв’юери будуть у спеціальних манішках та з опломбованими урнами з надписом “5 питань від президента”. Біля дільниць у Києві, переважно, працюватимуть по дві людини, іноді – по одній. 

Серед запитань:

  • Чи потрібно запровадити довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах?
  • Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?
  • Чи потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді до 300?
  • Чи підтримуєте ви легалізацію в Україні медичного канабісу для зменшення болю у важких хворих?
  • Чи потрібно Україні на міжнародному рівні підняти питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету й територіальної цілісності?

Українців закликають не бити і не ображати людей, що будуть проводити Зе-опитування 25 жовтня. Усіх, кому не подобається ініціатива президента, закликають звертатися до суду і в правовому полі доводити свою позицію.

 

Великий Київ у Google News

підписатися