Молебень Новенни до Архангела Михаїла відбуватиметься щомісяця 29 числа (від грудня 2023 року до серпня 2024 року включно).
Організовує спільну молитву римсько-католицька церква в Україні, єпископи якої оголосилиа 2024 рік роком Святого Архангела Михаїла. Раніше подібно оголошували рік родини, рік священства, рік милосердя, рік покликання тощо.
Єпископи наголошують на тому, що зараз триває духовна боротьба, а також Україна вже 10 років відбиває російського агресора, який прийшов на нашу землю з війною. Поведінка та стиль загарбника не залишають жодних сумнівів у тому, хто стоїть за цією великою несправедливістю та жорстокістю.
«Ми бачимо за цим усі ознаки стародавнього змія: смерть, руйнування, брехня, маніпуляції, ненависть до людини та знецінення її життя та гідності. Наслідки спустошень, а також увесь біль і страждання, яких нам довелося зазнати, виходять поза межі людської здатності все це збагнути чи описати. Та це лише один із фронтів», — йдеться у зверненні Голови єпископату РКЦ в Україні владики Віталія Скомаровського.
Новення, яку будуть проголошувати щомісяця у різних куточках України та світу має, окрім іншого, такий текст:
«Небесний оборонцю України», «небесний полководцю українського війська», Ти котрий стоїш на чолі воїнства ангелів, чиє завдання – захищати добро, просимо бережи нашу країну та наше військо, яке нині робить добру справу – боронить Україну від зовнішнього ворога. Тримай свій щит і меч над нашою країною і захищай нас, просимо про силу та мужність для наших воїнів і про справедливу перемогу над видимими та невидимими ворогами”.
Раніше “ВК” розповідав, як прикрасити ялинку перемоги до року Архангела Михаїла.
В тіні крил Архістратига Михаїла у центрі Києва відбулися визначальні події Революції Гідності. Про його заступництво християни в Україні моляться тепер, в часі ворожого вторгнення російських окупантів – охочих, але не спроможних захопити столицю. Наймогутніший посеред ангельських воїнств Михаїл з часів Київської Русі є оборонцем української державності та захисником Києва.
В часи хрещення Русі князем Володимиром Великим у тогочасному місті знищували язичницькі статуї, біля яких поклонялися бісам. А на знак перемоги над злими духами з благословення першого митрополита Київського Михаїла побудували храм Архістратига Михаїла. Згодом там постав монастир з ревними молитовниками.
Сучасне місто Київ оточене храмами та статуями на честь Архангела Михаїла.