«Впустіть за нові парти!»: в Бородянці спалахнув скандал через школу, відновлену коштом литовців

Автор: Оксана Тупальська
12:33 28.03

Батьки школярів обурюються, що їхніх дітей не впускають до школи, яку відновили після російських обстрілів коштом Литви. Всередині навчального закладу у Бородянці майже завершили роботи, залишилось погодження служб, а у дворі все ще працює будівельна техніка.

«Впустіть за нові парти!»: в Бородянці спалахнув скандал через школу, відновлену коштом литовців
Світлодіодне освітлення

Після деокупації Київщини діти з навчального закладу, який тепер називається «Литовсько-Український ліцей №1», вимушені навчатися у другу зміну в школах району. Батьки хочуть, щоб останні 2 місяці учні довчилися у оновленій будівлі – оснащеній інтерактивними дошками та зі свіженьким ремонтом.

Про добре виконану роботу з відбудови засвідчили литовські фахівці, які приїхали на об’єкт, навіть дали добро відкривати заклад українські урядовці, повідомляють журналісти 1+1. Однак місцева влада дітей не впускає – каже, навчальний заклад офіційно ще не зданий в експлуатацію.

Існує правило, що перед початком навчання до шкіл приходить комісія з ДСНС, місцевих освітян, комунальних служб та інших фахівців та підтверджує, що навчатися безпечно та стан закладу відповідає вимогам. Перевірка відбувається одночасно закладу, як і двору школи – стадіонів, подвір’я, комунальних мереж. Після відповідних висновків – дозволяють навчальний процес.

Як можна побачити з сюжету ТСН, оцінка стану закладу здійснюється так би мовити «на ходу». Прибігли двоє фахівців ДСНС, які звітують в коридорі, що за попередніми висновками, в приміщенні безпечно, в класах педагоги показують дроти, які стирчать з новеньких парт, а у дворі їздить техніка, що укладає покриття. На тлі яскравих стін та свіженького обладнання незавершені ділянки робіт виглядають дрібними і не такими уже й важливими, тому батькам вже й дуже хочеться, щоб діти йшли до гарної школи.

“Потрібно отримати всі документи. Провести перевірку усіх пусконалагоджувальних систем, пожежної безпеки. Систему контрольного доступу не зроблено, не зроблено благоустрій. Без благоустрою ми не можемо здати об’єкт. Благоустрій говорить, що це до 31 травня”, – розповідає керівниця відділу освіти Бородянської селищної ради Наталія Новікова. 

У дворі школи тривають будівельні роботи, а всередині працюють над системою електропостачання ліфтів. 

Школа розрахована на 700 учнів. Є автономне підземне укриття, яке може одночасно вмістити до 800 осіб та обладнане ліфтом.

Проект реалізовано за ініціативою литовського уряду. Реконструкцію школи реалізувало Центральне агентство управління проєктами (CPVA).

Бюджет проекту «Литовсько-Український ліцей №1» складає 8 мільйонів євро профінансований Фондом розвитку співпраці та гуманітарної допомоги Литви. Ця сума містить внесок від Тайванського представництва в Литві в розмірі 1,8 мільйона євро на внутрішнє обладнання, меблі та зовнішню інфраструктуру.

У оновленій будівлі робочі місця вчителів обладнані комп’ютерами, принтерами та іншими пристроями. Класи оснащені «розумними» дошками та інтерактивними столами для початкової освіти.

Кажуть, що новий досвід будівництва автономного укриття поруч із школою став поштовхом до програми з будівництва ще шести таких укриттів по всій Україні, фінансованої Європейським Союзом та Литвою (15,5 мільйонів євро).

З відео та світлин можна побачити, що чи наприкінці цієї весни, чи уже 1 вересня, після погоджень і завершення робіт над зовнішньою інфраструктурою – це облаштування подвір’я та стадіону, діти Київщини, долю яких назавжди змінила війна, навчатимуться у зручному та гарному навчальному закладі.

@national.research #новини ♬ оригінальний звук – national.research

Центральне агентство управління проєктами (CPVA) у 2023 році реалізувала проект відбудови дитячого садка «Рута» в Ірпені, який було пошкоджено на 75% під час атак на Україну. Нині агентство займається облаштуванням, внутрішнім обладнанням та упорядкуванням навколишньої території дитячого садка в Бородянці, відновленого за кошти американської неприбуткової організації «Hope Foundation». Інший освітній проєкт – будівництво антирадіаційного укриття для ще одного дитячого садка в Ірпені.

Раніше “ВК” розповідав, що архітектурно-будівельна компанія UVT GROUP розробила концепт відбудови частини міста Бородянка на Київщині. Один з проектів відбудови – це нова Школа мистецтв, що має з’явитись на місці попелища, залишеного російськими загарбниками.

Великий Київ у Google News

підписатися