Ворожими ракетами зруйновано Георгіївський скит Свято-Успенської Святогірської лаври

Автор: Марія Супрун
02:36 18.05

Від початку російської агресії на території України пам’ятки культурної спадщини потерпають від вандалізму загарбників та знаходяться під загрозою знищення. Задокументовано вже 331 епізод воєнних злочинів російських загарбників проти культурної спадщини України. Зруйновано та пошкоджено 20 пам’яток національного значення, 83 – місцевого значення та 7 щойно виявлених.

Ворожими ракетами зруйновано Георгіївський скит Свято-Успенської Святогірської лаври

Як повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, найбільше руйнувань зазнали об’єкти культурної спадщини в Харківській області – 90, в Донецькій – 70, в Київській – 62, в Чернігівській – 37, в Луганській – 32, в Сумській – 20.

Окупантами знищено або пошкоджено 114 релігійні споруди, з них 42 –пам’ятки історії, архітектури та містобудування, 41 меморіальний пам’ятник на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ століття, 26 будівель та комплексів музеїв і заповідників, 62 будинки культури, театри, бібліотеки та інші об’єкти цінної історичної забудови.

Лише останніми днями ворожими ракетами зруйновано Георгіївський скит Свято-Успенської Святогірської лаври на Донеччині. В Одесі була пошкоджена пам’ятка архітектури початку XIX століття – Воронцовський палац. Зруйнована частина надгробних каменів XIX століття на єврейському цвинтарі у Глухові. Окупанти знову влучили по острову Хортиця в Запоріжжі.

Знищуючи нашу культурну спадщину, рф намагається стерти національну ідентичність українського народу. Війська агресора порушують статті 4 та 5 Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту. Такі дії агресора відповідно до статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду є воєнним злочином“, – зазначила Денісова.

Нагадаємо, окупанти знищують унікальну Кінбурнську косу, під загрозою поле диких орхідей.

Великий Київ у Google News

підписатися