Окупанти знищують унікальну Кінбурнську косу, під загрозою поле диких орхідей

Автор: Марія Супрун
07:39 15.05

На півдні України окупанти знищують унікальну заповідну Кінбурнську косу. Від середини квітня у Херсонській області горять ліси. Гасити пожежі складно через тимчасову окупацію області російськими військовими.

Окупанти знищують унікальну Кінбурнську косу, під загрозою поле диких орхідей

Як повідомляє Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, пожежі саме на Кінбурнській косі тривають понад тиждень. Вогонь охопив майже 4 тисячі гектарів лісів на межі Херсонської та Миколаївської областей.

Під загрозою знищення опинився весь рослинний світ, зокрема, найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей (його площа сягає понад 60 гектарів), багаторічні дерева, рожеві озера, тварини.

Наразі на території коси залишаються люди, яким потрібна допомога, проте виїзд на материк контролюють російські військові, які не пропускають лісову охорону до осередків загорянь. Крім того, бракує палива для пожежних машин, щоб погасити вогонь, відсутня техніка і майже немає доставки продуктів для місцевих мешканців.

Ситуація в унікальній заповідній зоні наближається до катастрофічної. Наслідки лісових пожеж є дуже небезпечним для життя людей та надзвичайно руйнівними для довкілля, адже вогонь знищує цілі екосистеми українських лісів, які потім важко буде відновити. Дії окупантів є порушенням чотирьох женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них”, – підкреслила Данісова.

Нагадаємо, РФ призначила “керівниками” на Херсонщині колишніх офіціанток і вишибал – вони вже планують тікати до Криму.

Великий Київ у Google News

підписатися