Волонтерки виготовляють унікальний одяг, що маскує навіть від тепловізора

Автор: Любава Лисичкіна
19:37 09.08.2023

Вони виготовляють маскувальні костюми навіть кращі, аніж мантія-невидимка. Усі кольори ниток погоджені зі школою снайперів, щоб маскувальні вироби були ефективними у роботі.

Волонтерки виготовляють унікальний одяг, що маскує навіть від тепловізора
Світлодіодне освітлення

Як повідомляється,  за чотири місяці волонтерки благодійного фонду “Рій” налагодили ціле виробництво маскувального одягу для снайперів та розвідників.

Вони домовляються з кав’ярнями, аби ті передавали їм мішки з-під кавових зернят. Тоді їх відправляють у фарбувальний цех, самотужки торочать на нитки. Після сортування складають комплекти для плетіння у коробки разом з викроєними сітками. 

Волонтерки фонду відправляють нитки своїм майстриням у різні куточки України, а за кілька днів у цех повертаються вже готові вироби. Вони виплітають пончо, куртки, нашоломники та плащі, аби лише зробити наших воїнів непомітними для ворожої оптики.

За чотири місяці майстрині встигли сплести 6600 маскувальних виробів для військових. На кожного маскувальника чи розвідника виготовляють по 11 маскувальних елементів. Наприклад, для снайперів найчастіше роблять пончо, а для розвідників — куртки. Також різна й щільність плетіння.

Так щільна нічна кікімора допомагає приховати тепловий слід від тіла, тому, за словами майстринь, на 70-75% дає можливість замаскуватись від тепловізора.

А 50% щільність дасть змогу воїну повстромляти гілля для кращого маскування. Майстрині запевняють, що такий підхід допомагає більш ефективно замаскуватися під рельєф.

Загалом у фонді Рій є 120 майстринь. Утім волонтерки кажуть, що потрібно хоча б 300. Долучитися можуть усі охочі, їх забезпечать усім необхідним для плетіння, адже допомога потрібна не лише донатами.

Відомо, у Києві створили мурал на честь чемпіона України з хокею, який загинув на війні.

Великий Київ у Google News

підписатися