Вогнеборцям Чорнобиля присвятили колаж з тисячі фотографій

14:44 28.11.2020

Колаж “EcoPrzewalskii” – це візуальна ода мужності пожежних, які три тижні, ризикуючи життям та здоров’ям, боролися з усепоглинаючим вогнем у Зоні відчуження.

Вогнеборцям Чорнобиля присвятили колаж з тисячі фотографій

Про це повідомляє офіційний сайт ДСНС України. 

Мистецький проєкт був створений з метою нагадати світові про героїв сьогодення, які ліквідовують пожежі на території Зони відчуження.

Тривала лісова пожежа, що розпочалась на західному Чорнобильському радіоактивному сліді 3 квітня 2020 року стала справжнім викликом для наших пожежників. Для ліквідації вогню, ускладненої підвищеним радіаційним фоном, було залучено близько 400 осіб. Даний колаж – візуальна ода мужності наших пожежників, які три тижні, ризикуючи життям та здоров’ям, виборювали у вогню право Зони на відродження. І перемогли!”, – пояснює майстриня Олеся Геращенко.

На картині зображений символ регенерації Чорнобилю після катастрофи – кінь Пржевальського. Більше 20-ти років тому саме ліси чорнобильської зони стали прихистком для 36 тварин цього вимираючого виду. Сьогодні ж, у Зоні їх налічується вже біля 150.

Зазначається, що наразі Чорнобильська зона потрохи повертається до свого природного стану, проте пожежі, які щороку спалахують у цих лісах, продовжуть нести загрозу як для тварин, так і для людей. 

Детально роздивитися художній колаж, максимально збільшивши зображення, можна на сайті музею.

Нагадаємо, що Зона відчуження закупить техніку на 90 млн грн щоб уникнути потенційної пожежі.

Читайте також: Об’єкти зони відчуження можуть стати всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...