ПриватБанк заблокував фінансування виборчої кампанії “ЄС” – опозиція заявляє про втручання влади у вибори

15:06 08.10.2020

ПриватБанк заблокував кошти, виділені партією “Європейська Солідарність” на ведення виборчої кампанії. В опозиційній партії вважають, що фінансування їхньої виборчої кампанії повністю заблоковано за вказівкою влади, і називають такі дії незаконним втручанням у виборчий процес. “ЄС” заявляє, що влада Зеленського намагається активно протидіяти веденню виборчої кампанії “Європейської Солідарності”, бо передчуває поразку на місцевих виборах.

ПриватБанк заблокував фінансування виборчої кампанії “ЄС” – опозиція заявляє про втручання влади у вибори

Про це повідомляється на сайті “Європейської солідарності”.

Як зазначається, 5 жовтня з центрального рахунку “Європейської Солідарності” було перераховано кошти на рахунки регіональних партійних структур, але без жодних підстав вони були заблоковані працівниками ПриватБанку.

Таким чином, незаконно втручаючись у виборчий процес, влада руками підконтрольного їй ПриватБанку повністю заблокувала фінансування виборчої кампанії нашої партії в регіонах, зокрема, оплату реклами на телебаченні”, – заявили у “ЄС”.

“Європейська Солідарність” підкреслює, що чітко виконує вимоги законодавства щодо фінансування політичних партій та використовує кошти, які пройшли перевірку в НАЗК і були отримані в якості компенсації після парламентських виборів 2019 року.

Саме НАЗК має виключне право перевіряти прозорість партійного фінансування. Тому розцінюємо грубе втручання ПриватБанку у виборчий процес як виконання злочинної вказівки Банкової у боротьбі з опозицією. “Європейська Солідарність” вимагає від Зеленського припинити перетворювати вибори на фарс та використовувати банківську систему як інструмент у боротьбі з опозицією”, – йдеться у повідомленні “ЄС”.

Опозиціонери також звернулись правоохоронних органів та керівництва Національного банку України з вимогою “зупинити цей злочин і провести розслідування щодо свідомого перешкоджання працівниками ПриватБанку ведення виборчого процесу в Україні” і мають намір надати відповідні матеріали міжнародним організаціям та спостерігачам, які працюють в Україні.

Водночас прессекретар ПриватБанку Олег Серга у коментарі журналісту “ВК” натякнув, що блокування рахунків “ЄС” пов’янане з фінмоніторингом.

ПриватБанк, який обслуговує понад 20 млн клієнтів, а рахунками та іншими послугами ПриватБанку для бізнесу користуються 73% українських юросіб, серед яких і політичні партії, працює поза політикою і впливу будь-яких політичних сил. Банк проводить операції, чітко виконуючи вимоги законодавства про фінансовий моніторинг”, – сказав він.

Читайте також: “Європейська солідарність” підтримує на виборах Віталія Кличка. Володимир Прокопів пояснив чому

Нагадаємо, “Європейська солідарність” виступає проти законопроекту “Слуг народу”, який запроваджує двовладдя у Києві.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...