Про це співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко написала на своїй сторінці у Facebook.
«Цей наказ Міністерства оборони викликав очікувано неоднозначну реакцію в так званих «мамських групах», в соцмережах, і справедливу критику експертів. З табору Банкової звучить сарказм, мовляв, українки ж так боролися за гендерну рівність, то ж отримайте тепер всі форму і берці. Ну, по перше, не табору чотириразового уклоніста в такій тональності розмовляти з українками, які на своїх плечах тримають країну. Працюючи, сплачуючи податки, займаючи активну громадянську позицію», – обурилася Геращенко.
Геращенко зауважила, що наказ був виданий ще восени, але чомусь тільки зараз оприлюднений, і як завжди без проведення необхідної інформаційної і роз’яснювальної кампанії.
«Чому на брифінг з резонансної теми заздалегідь не вийшов сам міністр і не пояснив всі деталі? Чому навіть під час години запитань до Уряду міністр ані слова про це не сказав? Чому Верховний Головнокомандувач Зеленський знаходить час коментувати що завгодно, окрім своїх прямих повноважень – теми безпеки і оборони? Чому Зеленський ані слова не сказав про розширений військовий облік для жінок, наприклад, в Гуті, на зустрічі з дипломатами і дипломатками?», – зауважила Геращенко.
Народна депутатка наголосила, що від Верховного Головнокомандувача і міністра оборони суспільство хоче почути, яким чином починаючи з січня 2022 року жінок, які стануть на облік, готуватимуть дати відсіч агресору.
«Влада, Міністерство оборони і особисто Зеленський як Верховний Головнокомандувач спричинили паніку серед жінок, які мають маленьких дітей. Бо їм ніхто не дав відповідь на життєві і логічні питання – чи будуть ставити на облік мам, які перебувають в декретних відпустках по догляду за дитиною. І якщо так, то які зобов’язання держави щодо дітей? На кого їх залишать? Коли ворог на порозі, паніка – це найгірші ліки! Тому в мене ще одне питання до влади: ви свідомо провокуєте паніку вашими недолугими діями? Хто вам заважав провести нормальну інформаційну роз’яснювальну кампанію щодо цього наказу?», – додала народна депутатка.
Нагадаємо, наказ видало Міністерство оборони 11 жовтня, а набув чинності документ 17 грудня. Ним затвердили перелік спеціальностей та/або професій, які є спорідненими з відповідними військово-обліковими спеціальностями. Представниці цих сфер будуть братися на облік військовозобов’язаних, якщо вони підходять за станом здоров’я та віком (від 18 до 60 років).
Чи потрібно вже бігти до військкомату, який алгоритм дій та коли штрафуватимуть – читайте тут.
Тим часом, українці з гумором поставилися до цього нововведення, а соцмережі заполонили безліч мемів (ФОТО).