Військовий облік жінок: чи потрібно вже бігти до військкомату

Автор: Марія Супрун
18:57 23.12.2021

В Україні набуває чинності новий указ, який вимагає від жінок понад 100 професій стати на військовий облік. Водночас, це буде відбуватися поступово, бігти у військкомат та ставати в чергу не потрібно.

Військовий облік жінок: чи потрібно вже бігти до військкомату
Світлодіодне освітлення

Про це сьогодні заявив головнокомандувач Збройних сил генерал-лейтенант Валерій Залужний.

За його словами, назріла необхідність створення такого документа, що давав би змогу військовим бачити жінок, яких можливо використовувати під час захисту нашої держави. 

Я хочу заспокоїти жінок, що я за гендерну рівність і повністю це підтримую: вже завтра не треба бігти до військкомату, не треба займати чергу, не треба шукати когось, хто допоможе це все зробити, ми це робитимемо планово, поступово, і все буде добре“, – сказав Залужний.

Алгоритм нічим не відрізняється від того, який уже діє для постановки на військовий облік військовозобов’язаних чоловіків додав військовий комісар Київського обласного територіального центру комплектування Валерій Куценко.

Необхідно повідомити свого керівника підприємства та з’явитися до територіального центру комплектування протягом 2022 року.

Серед документів, які потрібно буде подати:

  • заява про постановку на облік;
  • паспорт; 
  • ідентифікаційний код; 
  • свідоцтво про одруження (якщо є); 
  • свідоцтво про народження дітей (якщо є);
  • свідоцтво про закінчення навчального закладу;
  • довідка з роботи із вказанням, на якій спеціальності вона працює на цей час. 

Начальником територіального центру комплектування за місцем її реєстрації буде прийняте рішення, чи вона підлягає військовому обліку. Якщо вона підлягає обліку, то буде направлена для проходження військово-лікарської комісії за місцем свого проживання.

З 2023 року за невиконання цієї норми можуть штрафувати. Якщо жінка-працівниця не стане на облік, то сплачуватиме штраф 850-1700 гривень, а її керівник на роботі – 5100-8500 гривень.

Нагадаємо, цей наказ видало Міністерство оборони 11 жовтня, а набув чинності документ 17 грудня. Ним затвердили перелік спеціальностей та/або професій, які є спорідненими з відповідними військово-обліковими спеціальностями. Представниці цих сфер будуть братися на облік військовозобов’язаних, якщо вони підходять за станом здоров’я та віком (від 18 до 60 років).

Військовозобов’язані – це люди, які перебувають у запасі для комплектування Збройних сил та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави. У воєнний час військовозобов’язаним заборонено покидати країну.

Великий Київ у Google News

підписатися