Бенкет під час чуми? Влада планує витратити на святкування Дня Незалежності 5,5 млрд грн

Автор: Любава Лисичкіна
22:24 19.06

Кабінет міністрів планує витратити на святкування 30-ї річниці незалежності України 5,423 мільярда гривень.

Бенкет під час чуми? Влада планує витратити на святкування Дня Незалежності 5,5 млрд грн

Влада збирається урочисто й помпезно відсвяткувати День Незалежності України у цьому, ювілейному,  році. Зокрема, президент Володимир Зеленський пообіцяв  на День Незалежності  “великий військовий парад на суші й на Дніпрі”. 

Наразі, стало відомо, скільки коштів має піти на заплановані урочистості по всій країні. Так,  у висновку Міністерства фінансів до розпорядження Кабміну про план заходів до цьогорічного Дня Незалежності йдеться про колосальні суми, і навіть не у мільйонах.  Заплановані витрати у кілька сотень разів перевищують суми коштів, які були витрачені на святкування у попередні роки.

Так, відповідно до фінансово-економічних розрахунків реалізація проєкту потребуватиме коштів з державного та місцевих бюджетів в обсязі 5 423,2 млн грн, у тому числі додаткова потреба становитиме 840,5 млн гривень.

Також зазначають, що додаткова потреба бюджетних коштів, необхідна для реалізації окремих заходів в межах святкування, становить 1,6 млрд грн.
 
Проте, офіційні заходи на День Незалежності України у 2020 році обійшлися державному та столичному бюджету в більш ніж 1,6 млн гривень. На підготовку попурі “Музична історія Незалежності” за участі зірок української естради міністерство гроші не виділяло.

У 2019 році на святкування витратили всього  549,6 тисячі гривень.

Залишається загадкою,  що настільки сильно змінилося в країні, що на паради можуть бути асигновані величезні суми? Адже в Україні продовжуються військові дії на Сході і армію фактично озброюють волонтери. Продовжує існувати проблема у закупівлі високоякісної вакцини від коронавіруса та необхідність у власних розробках медпрепаратів. Чекають на дороговартісне лікування тисячі онкохворих дітей та просять гроші на уколи та на препарати українські діти з орфанними хворобами.
 
 
 

 

Великий Київ у Google News

підписатися