Замість Pfizer прострочена вакцина від дифтерії та правця – чим вакцинують викладачів у столиці?

18:06 13.06.2021

В столиці триває вакцинація від коронавірусу. Тільки от колють вже навіть не індійську чи китайську вакцину, а, як-то кажуть, справжній «шмурдяк».

Замість Pfizer прострочена вакцина від дифтерії та правця – чим вакцинують викладачів у столиці?
оренда квартири Київ

Що досить дивно, адже нещодавно перший заступник голови КМДА Микола Поворозник заявив, що у кожному районі столиці на базі навчальних закладів запрацювали пункти вакцинації працівників освіти міста Києва і щеплення роблять саме вакциною Pfizer, яку надав МОЗ.

«Великий Київ» з’ясував, що ж відбувається насправді за кулісою гучних заяв чиновників.

«Моєму обуренню немає меж! Ось чим вакцинують викладачів від коронавірусу в рамках заявленої масової вакцинації вакциною PfizerBioNTech!!!!! Прострочена вакцина від дифтерії та правця індійського виробника, термін придатності якої вийшов в травні 2021! Така ситуація в трьох університетах, по яким в мене є дані» – розповідає в своєму дописі професорка кафедри НПУ ім. М.П. Драгоманова, членкиня наглядової ради Асоціації адвокатів України, кандидатка юридичних наук Леся Дубчак.

На фотографії, прикріпленій до допису чітко видно упаковку з написом англійською мовою: «Вакцина від дифтерії та правця (адсорбований, зменшений вміст антигенів), 24 флакони по 5 мл, 10 доз у флаконі, строк придатності – травень 2021 року, виробництво – «Biological E. Limited» (Індія).

Також пані Леся Дубчак повідомляє, що на самих ампулах взагалі немає жодних позначень.

Авторка допису повідомила «ВК», що таку от «вакцинацію» проводило Міністерство охорони здоров’я, і тепер вакциновані цією вакциною мають намір здавати аналіз на антитіла до COVID-19.

В коментарях до допису шоковані юристи, адвокати та викладачі висловлюють своє обурення та вимагають притягнення винних до відповідальності.

Уповноважена Ради адвокатів Київської області Регіна Гусейнова-Чекурда запропонувала викликати поліцію та все фіксувати.

Партнерка в юридичній компанії «Arzinger» Катерина Гупало відмітила під дописом народну депутатку від партії «Голос», членкиню Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Ольгу Стефанишину. Яка у 2018—2019 роках була заступницею міністра охорони здоров’я України та координувала такі напрямки роботи, як: виконання євроінтеграційних зобов’язань України у сфері охорони здоров’я, державні закупівлі ліків і медвиробів, вакцинація та громадське здоров’я. А до того була директоркою БФ «Пацієнти України». Але реакції нардепки профільного комітету поки немає.

Адвокат Ольга Шевченко зауважила, що певно саме тому й не показують упаковку від вакцин.

«Афера в межах держави!!! А де Файзер??? Продали в приватні клініки??? Жах!!!» – пише юристка Наталія Дубчак.

Також авторка допису зазначає, що даних про Pfizer ніде не було зазначено.

На допис відреагував державний експерт експертної групи з питань розвитку системи громадського здоров’я Директорату громадського здоров’я Павло Поламарчук, який зазначив, що він є посадовою особою структурного підрозділу МОЗ, відповідального за вакцинацію, та має можливості для оперативного реагування на ситуацію і вже телефонував до поліції.

На запитання про деталі події Леся Дубчак відповіла, що фото зроблене нею особисто і колола медична бригада в Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова, в якому вона викладає і є професоркою на кафедрі.

Також на зауваження про дискредитацію вакцинації розповсюдженням неперевіреної інформації пані Леся наголосила, що підтримує вакцинацію і розповсюдила інформацію, якою володіє особисто і перевіряла декілька днів: «Спочатку подумала, що це інший завод, адже в адресі виробника є слово «Biotech». (Biotech Park, що схоже на назву виробника «Pfizer-BioNTech» – ред.)

Згодом професорка відредагувала свій допис, додавши нових подробиць та повідомивши, що і сама отримала ін’єкцію даною вакциною після запевнень медиків, що це саме Pfizer-BioNTech: «Я не розповсюджую фейк чи неперевірену інформацію. Я активний прихильник вакцинації, й з нетерпінням чекала на щось краще за індійські та китайські вакцини. Уточнюю, фото зроблене мною особисто під час вакцинації 10.06.2021 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова. Вакцинувалася в останні заявлені для вакцинації хвилини, яка проходила 10.06.21 з 10:00 до 16:00. Була остання на вакцинацію десь в 15:55, 150-та. На ампулах були лише цифри й логотип як на коробці. Жодної іншої інфо. Двічі уточнила в присутніх медиків по вакцині, хто виробник. Сказали файзер, вакцинуйтеся і сфотографуєте коробку. Коробка була напівпуста, з такими ж ампулами, які кололи мені. Просто лежала на столі, без жодних холодильників.»

Підтримали її і колеги-правники. Так, власник юридичної фірми Владислав Молодід підмітив, що цікаво споглядати, як політикани, яких вочевидь дивує, що чиновники в Україні крадуть, намагаються «вивести на чисту воду» висококласного адвоката з бездоганною репутацією в середовищі правників. Та заявив, що підтримає авторку допису у спорі про захист честі, гідності та ділової репутації проти цих популістів.

«Хто вакцинувався, через років 3 або 4 побачите, що з вашим здоровя буде» – зазначив один з коментаторів та резюмував, що не буде вакцинуватися від коронавірусу. Та після подібної події це і не дивно.

Коментатори сподіваються врешті отримати офіційне правдиве пояснення.

«Великий Київ» спостерігатиме за розвитком цієї ситуації, а також звернеться з відповідними запитами до МОЗ та КМДА і обов’язково поінформує читачів про нові подробиці.

Нагадуємо, ви вправі одержати від медичних працівників всю необхідну інформацію про вакцину чи щеплення, що отримуєте ви чи ваша дитина, до моменту ін’єкції. Уважно перевіряйте етикетки та маркування препарату, строк придатності, умови зберігання (за можливості), дотримання умов стерильності при проведені ін’єкцій. Також варто пройти попередню консультацію з сімейним лікарем чи відповідним медичним фахівцем на наявність протипоказань до проведення вакцинації чи щеплення відповідними препаратами. Бережіть себе від недбалості лікарів та повідомляйте про порушення прав пацієнта компетентні служби та ЗМІ.

Читайте також:

Великий Київ у Google News

підписатися