Влада готує підвищення пенсійного віку – коли і на скільки

Автор: Марія Супрун
18:58 17.09

Влада має намір підвищувати пенсійний вік. Відповідний законопроект поданий “Слугами” і чекає свого голосування в парламенті. Однак експерти вважають, що механічне підвищення пенсійного віку пенсійні проблеми не вирішить. Хіба що депутати підвищать пенсійний вік до такого порогу, що дожити до пенсії зможуть лише одиниці.

Влада готує підвищення пенсійного віку – коли і на скільки

Про це нагадав Андрій Павловський, експерт з питань соціальної політики.

У Верховній Раді депутатки від фракції “Слуга народу” Мар’яна Безугла та Ірина Верещук на чолі з Галиною Третьяковою, яка раніше заявляла, що безробітні народжують дітей “дуже низької якості”, зареєстрували законопроект №5566, згідно з яким в Україні заплановано підвищення пенсійного віку для громадян України ще на один рік.

Підвищення повинно відбуватися поступово – щорічно на 1 місяць. Стартувати воно повинно з 2023 року.

“Зрозуміло, що все це робиться з однією лише метою – зменшити навантаження на Пенсійний фонд. Однак, як показав досвід з підвищенням пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років (реформа Тігіпка), проблем і дефіциту бюджету у Пенсійного фонду менше не стало”, – зазначає Павловський.

За словами експерта, те, що пропонує Третьякова і уряд Зеленського – це йти по найпростішому шляху, вирішувати проблеми Пенсійного фонду за рахунок самих одержувачів пенсії, тобто просто штучно зробити більш жорсткими умови отримання пенсії та зменшити кількість пенсіонерів.

Водночас, Павловський додає, що такий шлях – хибний, і не дасть навіть косметичного результату, не кажучи вже про кардинальне оздоровлення пенсійної системи.

“Єдиний надійний шлях до поліпшення пенсійного забезпечення громадян – це зростання вітчизняної економіки. Усі пенсійні проблеми – це похідна від хворої економіки України. Тому лише її оздоровлення призведе до вирішення пенсійних проблем. Як ви не скорочуйте пенсіонерів, як не підвищуйте пенсійний вік, яку прекрасну пенсійну систему не вводьте, якщо буде падіння економіки або її стагнація, то що б ви не робили, результату не буде”, – підсумовує Павловський. 

Нагадаємо, «Євросолідарність» Києва закликає уряд здійснити додаткові виплати пенсіонерам.

Великий Київ у Google News

підписатися