«13-та пенсія»: «Євросолідарність» Києва закликає уряд здійснити додаткові виплати пенсіонерам

Автор: Марія Супрун
18:21 16.09

«Євросолідарність» Києва закликає уряд здійснити додаткові виплати пенсіонерам. Наразі в Україні близько 6 мільйонів пенсіонерів отримують пенсії, які менші середніх, тобто менше 3866,8 грн.

«13-та пенсія»: «Євросолідарність» Києва закликає уряд здійснити додаткові виплати пенсіонерам

Саме ці люди складають найбільш незахищені соціальні групи – наголошують у «Європейській Солідарності» Києва.

«Сьогодні фактично 2 мільйони людей пенсійного віку отримують менше 2 тисяч гривень. Левова частка пенсіонерів – від 2 до 3 тисяч гривень, таких понад 4 мільйони. Тобто сьогодні ми з жахом констатуємо, що більша частина українських пенсіонерів мають пенсію, яка нижча середньої. Ситуація ганебна, особливо коли звернути увагу на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги та зростання цін на товари першої необхідності. Також боляче вдарило скорочення фінансування субсидій», – зазначає голова фракції «Європейська Солідарність» у Київраді Володимир Прокопів.

За словами Прокопіва, «Євросолідарність» в Київраді напрацювала проєкт рішення, який закликає Кабмін, Верховну Раду та Президента України поліпшити соціальний стан людей пенсійного віку.

«Ми вимагаємо вжити термінових заходів для забезпечення додаткових виплат пенсіонерам. Закликаємо здійснити у листопаді 2021 року виплату «13 пенсії» пенсіонерам, пенсія яких нижче середньої, тобто нижче 3866,8 гривень. Для забезпечення цих виплат необхідно використати частину коштів, отриманих від МВФ на подолання наслідків пандемії», – підкреслив Прокопів.

Нагадаємо, «ЄС» у Київраді вимагає забезпечити належне фінансування субсидій із держбюджету.

Великий Київ у Google News

підписатися