Вкрали в дітей басейн: колишньому «містобудівнику» Целовальнику загрожує в’язниця

Автор: Оксана Тупальська
14:16 06.09.2023

Колишньому очільнику Департаменту містобудування та архітектури КМДА Сергію Целовальнику та ексдиректору ТОВ “Укрбуд Девелопмент” Олегу Майбороді загрожує до 6 років тюрми з позбавленням права займати керівні посади. Причина – на території, де мав бути басейн для дітей побудували парковку для автомобілів.

Вкрали в дітей басейн: колишньому «містобудівнику» Целовальнику загрожує в’язниця
Світлодіодне освітлення

Сергій Целовальник був призначений головним архітектором Києва за часів Януковича та був звільнений у вересні 2015 року. Зараз йому 71 рік.

Про те, що на розгляді Вищого антикорупційного суду (ВАКС) наразі знаходиться обвинувальний акт щодо ексдиректора стало відомо Київвладі.

За даними слідства, під час будівництва ЖК “Парк-хол “Горький” в Голосіївському районі, чиновник і забудовник “домовилися” зводити на території комплексу паркінг, тоді як керівництво міста ще в 1998 році передбачило там басейн для школи №130. Збитки громаді Києва оцінюють на суму 9,3 млн гривень. 

Целовальник та Майборода є обвинуваченими в рамках кримінального провадження, відкритого 30 жовтня 2014 року. Обвинувальні акти були підготовлені Офісом Генерального прокурора України. 16 вересня 2020 року документи передали на розгляд ВАКС.

За висновками слідства, провина Сергія Целовальника полягає в тому, що він видав містобудівні умови та обмеження (МУО) №13390/0/12/009-13 від 30 липня 2013 року. Відповідно до яких забудовники – ТОВ “Невірос” і ТОВ “Укрбуд Девелопмент” – отримали можливість зводити на вказаній території саме будівлю для зберігання автомобілів замість об’єкта для оздоровлення дітей. 

У серпні 2023 року Целовальник і Майборода подали до ВАКС клопотання щодо звільнення їх від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строку давності (10 років) та щодо закриття у зв`язку з цим даного кримінального провадження. ВАКС відповів відмовою  на клопотання.

Раніше “ВК” публікував рейтинг найгірших будівель Києва. До 25 в антирейтингу потрапили “будинок-монстр” на Нижньому Валу, ЖК “Поділ-Престиж”, ЖК на Позняках, “Гуллівер” та навіть сам Майдан Незалежності.

Великий Київ у Google News

підписатися