Віряни західного обряду відзначають Святвечір

Автор: Галина Ворона
16:59 24.12.2021

Християни західного обряду відзначають 25 грудня Різдво Христове, а напередодні, 24 грудня, – Святий вечір.

Віряни західного обряду відзначають Святвечір
Світлодіодне освітлення

Згідно з традицією, 24 грудня, коли на небі зійде перша зірка, вся сім’я збирається за святковим столом.

Страви дозволяються тільки пісні – риба, фрукти, горіхи, каші. Всього їх повинно бути 12 – за кількістю апостолів. Перед тим, як вживати їжу, кожен член сім’ї повинен прочитати уривок з Євангеліє і помолитися Господу.

Наприкінці всі учасники дійства ламають різдвяний хліб, передають один одному і загадують бажання – за аналогією з Христом, який ділився їжею з учнями.

25 грудня вже можна подавати на стіл індичку та м’ясо – Різдвяного посту католики перестають дотримуватися за день до свята.

Крім традицій, існують і заборони, які не можна порушувати, щоб не гнівити Господа. Правила діють однаково для всіх, навіть якщо ви не сповідуєте католицизм.

Отже, 24-25 грудня заборонено: носити старий одяг; прибирати в будинку і займатися рукоділлям; сваритися, ображатися і пліткувати; важко працювати фізично; відмовляти в допомозі і милостині.

Також після святкування заборонено прибирати зі столу їжу до самого ранку – вважається, що ті, хто ігнорує заборону, накликають на себе злидні.

І православні, і католики підтримують традицію і вітають своїх рідних, приносячи їм в дар потрібні речі. Це може бути милий сувенір (наприклад, фігурка у вигляді Христа або зірки), красива листівка або підвіска у вигляді ангела.

Якщо ж ви хочете купити більш серйозний подарунок, варіанти можуть бути такими: теплі шкарпетки; в’язаний шарф, шапка або рукавиці; плед; солодощі; декоративні свічки; різдвяний вінок, зроблений своїми руками.

В цілому, підійде будь-яка “зимова” атрибутика, адже саме з 25 грудня починається низка новорічних свят, і знайти подарунок, який не тільки сподобається, але і буде корисний, не важко.

Вітаємо усіх з чарівним святом – католицьким Різдвом! Нехай різдвяна зірка висвітлює ваш шлях і допоможе у виконанні всіх заповітних бажань. Нехай у вашому домі завжди панують затишок, гармонія, достаток, щастя і любов.

Читайте також: Христос народився! Історія Різдва католицької громади Києва

Нагадаємо, з нагоди католицького Різдва українців чекає додатковий вихідний: скільки будемо відпочивати.

Великий Київ у Google News

підписатися