Вірян і настоятелів церков московського патріархату у Бучі закликали приєднатись до ПЦУ

Автор: Галина Ворона
10:27 20.05

Депутати Бучанської міської ради закликали настоятелів церков УПЦ московського патріархату, що знаходяться на території громади, вийти з Української православної церкви і приєднатись до Православної Церкви України.

Вірян і настоятелів церков московського патріархату у Бучі закликали приєднатись до ПЦУ

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Бучанської міської ради.

У документі, адресованому настоятелям церков УПЦ, зазначається, що керівництво російської православної церкви, на чолі з патріархом кірілом, підтримало російське військове вторгнення 24 лютого, а сам очільник московського патріархату вручив керівнику росгвардії ікони та побажання благословення вбивцям і душогубам українців, що не може називатися інакше як духовним злочином.

Також депутати нагадали священникам московського патріархату про непоодинокі випадки співпраці священників та прихожан УПЦ з ворогом, що є наслідком впливу ворожої ідеології.

Горе, що прийшло на нашу землю благословив найвищий ієрарх московського патріархату. Всім українцям стало очевидно, що за словами про братерську любов і створення єдиного духовного простору ховається людиноненависницьке прагнення знищити українську націю… Тому християни, які належать до московського патріархату, повинні усвідомити, що не можна надалі перебувати в юрисдикції російського патріарху. Час робити вибір!” – йдеться в документі

Прихожан московського патріархату закликали не бути байдужими до ситуації, яка склалася в Україні, і рішуче засудити дії окупантів.

Ми просимо вас, духовних наставників ваших вірян, в цей вирішальний для України час зробити єдино правильний вибір – вийти з московського патріархату і приєднатися до Православної Церкви України. Це не лише допоможе перемогти агресора, а й об’єднає всіх українців та принесе на нашу землю довгоочікуваний мир. Тільки в єдності Україна зможе вистояти і перемогти. Вистоїмо і переможемо в єдності держаного і духовного начала!” – підсумували автори звернення.

Зауважимо, Верховна Рада наразі не вноситиме на розгляд  законопроєкт про заборону діяльності УПЦ. Але церковні громади Київщини самі почали переходити з-під контролю московського партріархату до УПЦ. Зокрема, так вчинила громада з Білої Церкви та ще  три. А от у Броварській, Кагарлицькій та Переяславській громадах місцеві органи заборонили діяльність УПЦ МП.

Читайте також: У “розстрільних списках” окупантів були Порошенко і всі причетні до створення ПЦУ

Нагадаємо, 12 травня у Лаврі відбувся синод УПЦ МП, від якого очікували вихід з-під контролю москви, засудження агресії Росії, або звернення до президента РФ Володимира Путіна із закликом припинити війну. Натомість члени зібрання поскаржились на утиски і на Порошенка. У ПЦУ такі заяви назвали неадекватними та прокоментували рішення синоду УПЦ МП словами Тараса Шевченка “церква-домовина”.

Великий Київ у Google News

підписатися