“Церква-домовина”. В ПЦУ прокоментували рішення синоду УПЦ МП словами Шевченка

Автор: Галина Ворона
13:55 13.05

Речник Православної церкви України (ПЦУ) архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) назвав неадекватними рішення синоду УПЦ МП, який відбувся у Києві 12 травня, а саму УПЦ – церквою-домовиною.

“Церква-домовина”. В ПЦУ прокоментували рішення синоду УПЦ МП словами Шевченка

Результати зібрання представник ПЦУ прокоментував у Facebook доволі саркастичним дописом.

А примусити парафіян не полишати МП, зобов‘язати їх до подальшого послуху моспатріархійним архієреям – держава не повинна? Ну так, щоб указ якийсь видали чи припис прокурорський: заборонити всім, хто не отримав на це спеціального дозволу згори, критикувати МП в Україні, а всім, хто на 23 лютого ц.р. був в МП – наказується залишатися там до кінця своїх днів“, – пише Зоря.

На тлі “неадекватності рішень зібрання ієрархів МП” він дивується, як вони ще до такого не додумалися.

Ще можна було би в ОАСК звернутися, щоб там наказати всім «говорити про МП в Україні лише хороше». Як про покійника. Справді, як за словами Шевченка: церква-домовина”, – підсумовує архиєпископ.

Нагадаємо, 12 травня у Лаврі відбувся синод УПЦ МП, від якого очікували вихід з-під контролю москви, засудження агресії Росії, або звернення до президента РФ Володимира Путіна із закликом припинити війну. Натомість члени зібрання поскаржились на утиски і на Порошенка.

Як писав “ВК”, Верховна Рада наразі не вноситиме на розгляд депутатів законопроєкт про заборону діяльності Української православної церкви

Великий Київ у Google News

підписатися