Військова поліція заборонятиме рух транспорту та перехожих, а також перевірятиме авто – за яких умов

Автор: Оксана Тупальська
16:54 03.06

Парламентарі в останні дні травня ініціювали створення в Україні Військової поліції - структури, що буде затримувати осіб, підозрюваних у воєнних злочинах та буде відповідальною за дотримання правопорядку та військової дисципліни. Які обов'язки на неї покладатимуть та як її робота може вплинути на життя Києва зараз розповімо.

Законопроект № 6569-д було опубліковано на сайті парламенту, його автор — голова правоохоронного комітету Ради Сергій Іонушас. Його підтримало Міноборони. 

Військову поліцію хочуть створити як військове формування, що входить до складу сектору безпеки і оборони. Її призначенням буде забезпечення правопорядку та військової дисципліни в Міноборони України, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту.

Які дії буде уповноваження здійснювати Військова поліція в ході виконання завдань:

  • тимчасово обмежувати або забороняти рух транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць та автомобільних доріг, а також зупиняти і проводити поверхневу перевірку з цією метою транспортні засоби, перевіряти у водіїв документи на право користування та керування ними;
  • зупиняти військові транспортні засоби, у разі порушення їх водіями правил дорожнього руху, за наявності ознак, що свідчать про технічну несправність транспорту або забруднення ним довкілля, або відомостей про те, що він використовується з протиправною метою чи не за призначенням
  • зможе проникати до житла чи до іншого володіння особи з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури за умови, у невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину;
  • матиме право зокрема перевіряти у військовослужбовців Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту, військовозобов’язаних та резервістів під час проходження ними зборів, в тому числі у військовослужбовців інших військових формувань та правоохоронних органів.

З появою Військовї поліції буде ліквідовано протягом 3 місяців Військову службу правопорядку. У пояснювальній записці йдеться про те, що чинна Військова служба правопорядку в ЗСУ не має повноважень щодо здійснення оперативно-розшукових заходів та притягнення осіб до відповідальності.

Також Військова поліція братиме участь у:

  • боротьбі з ворожими диверсійно-розвідувальними групами на території України;
  • охороні військових об’єктів, військових містечок та їх населення, сприяння його евакуації;
  • відновленні та підтриманні порядку і дисципліни у військових частинах;
  • забезпеченні дотримання особливого режиму в’їзду і виїзду, а також обмеженні свободи пересування осіб та руху транспортних засобів.

Останні новини