На цьому наголосив депутат Київської обласної ради від “Європейської Солідарності”, журналіст Володимир Горковенко.
На думку депутата, чинна влада намагається перевести у політичний аспект з “нокаутами” трагедію, яка сталася у Деснянському районі Києва, коли загинули люди, адже не змогли потрапити до укриття лікарні.
“Насправді, тут проблема з двома складовими. Перша, дійсно хочуть навісити на цю проблему політичний аспект – ніби-то за все відповідає Кличко. Ну, у звичайний мирний час так, але не у воєнний час, коли існує військова адміністрація, яка тиждень тому прозвітувала про те, що всі укриття працюють і будуть відчинені”, – зазначив депутат в ефірі ТК “Прямий”.
Також Горковенко зазначив, що ситуація з укриттями в області катастрофічна – Київщині потрібно 400 укриттів, обласна військова адміністрація розглядає питання про фінансування лише 50.
“Так сталося, що не були споруджені такі об’єкти як укриття під час будівництва нових шкіл, нових садочків і адміністративних закладів. Це є проблема, її треба вирішувати й не треба говорити про те, що це суто політична проблема. Це проблема сталася не з нашої провини, але дійсно відповідальність наразі несе військова адміністрація. І не потрібно перекладати відповідальність з хворої голови на здорову”, – наголосив він.
На думку депутата, в Україні необхідно внести зміни у державно-будівельні норми, аби будівництво укриттів стало жорсткою нормою – по іншому будівельники не зрозуміють.
“Питання з укриттями потрібно вирішувати системно, закладати у будівельні норми аби такі укриття були і не у підвалі, а окремо. На жаль нашими будівельними нормами такого не передбачено. Тому, можна перевіряти скільки завгодно, але від перестановки папірців укриття не з‘являться і не стануть безпечними. Треба підходити комплексно. Рік великої війни, на жаль, нас не чому не навчив”, – додав депутат Київської облради.
Додамо, військова адміністрація Києва – це тимчасовий державний орган, створений на випадок воєнних дій у місті. Основні завдання військової адміністрації: готувати місто до оборони, забезпечувати громадський порядок та безпеку цивільного населення, здійснювати контроль правового режиму воєнного стану та забезпечувати життєдіяльність міста.
Начальником військової адміністрації Києва президент України призначив генерал-полковника Сергія Попка.
Після загибелі людей у Деснянському районі столиці, яких уночі під час повітряної тривоги не пустили до укриття, Попко наголосив, що це відповідальність мера Кличка та голів районів.
Читайте також: Київрада проведе позачергове засідання, щоб прийняти комплексне рішення про роботу укриттів