Відповідь за 15 хвилин: лікар показав нові експрес-тести на COVID-19

13:47 04.11.2020

Нещодавно головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко анонсував появу в Україні нових експрес-тестів на COVID-19. Вони визнані ВООЗ і рекомендовані для застосування при масовому тестуванні. Масово в Україні ними пока не тестують, але один з лікарів показав, як виглядає такий тест.

Відповідь за 15 хвилин: лікар показав нові експрес-тести на COVID-19

Фото позитивного експрес-тесту на виявлення антигену SARS-CoV-2, а також його опис опублікував у Facebook медик Тарас Жиравецький.

“Ефективна альтернатива ПЛР дослідженню, уже внесена в протокол тестування COVID-19. Це імунохроматографічний метод для виявлення нуклеокапсидного антигену SARS-CoV-2 в організмі на даний час. Чутливість – 97%. Ефективний з перших днів від початку симптомів”, – написав Жиравецький.

Також він назвав переваги такого експрес-тесту:

  • висока точність та приємна вартість
  • не потребує обладнання та лабораторії
  • легка процедура проведення тестування
  • простота та однозначність розуміння отримання результату
  • результат тестування одразу на місці протягом 15 хв.

Для тесту береться зішкріб зі слизових оболонок носових пазух (назо-орофаригеальний зішкріб). Протягом 4-5 годин до моменту забору біоматеріалу не використовувати краплі та спреї для носа, не промивати і не полоскати носові ходи.

Деякі користувачі у коментарях  відзначили, що такі тести вже з’явилися в Україні. Приміром, у Чернігові вартість тестування 500 гривень, а в Києві 800 гривень.

Водночас, як зазначав раніше санлікар Ляшко, вони мають бути безкоштовними. Ці тести зможуть використовуватися сімейними лікарями та мобільними бригадами. Також при госпіталізації хворого до лікарні медперсонал матиме можливість відразу зробити тест, бо тривалість отримання результату – від 15 до 30 хвилин, і для тестування не потрібні якісь спеціальні лабораторні умови.

Читайте також: В чотирьох лікарнях обладнають нові лабораторії для ПЛР-тестування (ПЕРЕЛІК)

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...