Відключення світла повернулися: як довго вони триватимуть

14:59 17.05

Україні хронічно не вистачає генерації та імпорту електроенергії для покриття рівня споживання — про це на своїй сторінці у Facebook заявив директор компанії Yasno, Сергій Коваленко. Задля справедливого розподілу постачання вводяться графіки відключення світла для громадян.

Відключення світла повернулися: як довго вони триватимуть
Світлодіодне освітлення

У етері Прямий FM Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики розповідає про поточний стан енергосистеми, та як довго триватиме режим відключень.

За словами Харченка, стан енергосистеми України зараз і на найближчий майбутній період є складним через значні втрати у виробництві теплової та гідроенергії. Це призводить до дефіциту електроенергії у країні, який триватиме принаймні два роки. Він закликає українців готуватися до обмежень у споживанні електроенергії протягом наступних кількох місяців, але наголошує, що на це варто реагувати спокійно, бо відключення будуть прогнозованими. А загрози блекаутів нема.

“Блекаут — це так звана каскадна аварія, якщо казати українською мовою. Каскадна аварія, коли система розпадається на частини. Коли ніхто не знає, як взагалі включитися і в якому темпі включатися система назад. Тому треба розуміти, що жодних блекаутів у нас не передбачається. Не очікується. І жодних передумов для того, щоб вони стали, в нас немає”, – запевнив він.

Олександр Харченко вважає, що з обмеженнями електропостачання влітку треба просто змиритися. На жаль, неможливо подолати за допомогою зовнішніх джерел, включаючи імпорт. Хоча отримана допомога має велике значення, важливо розуміти, що цю проблему швидко не вирішити. Процес відновлення енергетичних об’єктів є складним і тривалим. Незважаючи на це, допомога від інших країн, таких як Японія, Південна Корея та Канада, є великим допоміжним фактором у відновленні.

“Якщо якийсь об’єкт зруйнований і чи енергоблок станції зруйнований; якщо, скажімо, на Дніпрогесу і зруйнований один з агрегатів, то, щоб його відновити, треба півтора роки. Для того, щоби побудувати навіть невелику нову енергостанцію – на пʼятдесят-вісімдесят мегават, потрібно два роки. І це мінімальні фізичні терміни, які будуть витрачені на те, щоби відновити наші генеруючі потужності. Просто це швидше неможливо зробити ніяк”, – додав експерт.

Детально про те, як ситуація зміниться взимку — у етері Прямий FM.

Читайте також: Найкраще для фронту: Як правильно допомагати нашим воїнам?

Нагадаємо, дослідження вчених довело, що українці генетично не схожі на росіян.

Великий Київ у Google News

підписатися