Вершина неповаги до партнерів – в «ЄС» шоковані інтерв’ю Зеленського для HBO

Автор: Марія Супрун
12:39 02.02.2021

Пафосні та зарозумілі претензії Володимира Зеленського до міжнародних партнерів України – це вершина безвідповідальності, недалекоглядності та популізму.

Вершина неповаги до партнерів – в «ЄС» шоковані інтерв’ю Зеленського для HBO

Так коментують його свіже інтерв’ю для американського каналу HBO народні депутати з фракції «Європейська Солідарність».  

«Володимир Зеленський мав би дотримуватися одного правила: інколи краще мовчати, ніж говорити. Адже слово президента важить дорого, а слово президента-дилетанта – ще дорожче. В короткому інтерв’ю американському телеканалу HBO Зеленський встиг наговорити багато дурниць. Але найголовніше те, що Зеленський призначив президента США та лідерів європейських держав відповідальними за негаразди в нашій країні. Наприклад, в тому, що Україна досі не член НАТО, Зеленський звинуватив Джозефа Байдена», – зазначає Марія Іонова.

Крім того, в провалі кампанії з вакцинації Зеленський, по суті, звинуватив європейських лідерів. Адже, за словами президента, «Україна не знаходиться в пріоритеті країн, які отримують вакцину зараз» і «дуже неприємним є факт, що ти стоїш з простягнутою рукою».

«Україна, дійсно, не є в пріоритеті, але тільки з двох причин. Згідно з офіційними документами МЗС, ще весною минулого року, з особистої вини Офісу президента, Україна не приєдналася до ініціативи із розробки вакцини й тому опинилася останньою в черзі на її отримання. Для своєчасного отримання вакцини Зеленський мав іще влітку починати переговори безпосередньо з її виробниками. Але почав це робити в кінці року, коли весь обсяг вакцин вже був законтрактований іншими країнами», – наголошує Іонова. 

Голова комітету з питань інтеграції України до Євросоюзу Іванна Климпуш-Цинцадзе нагадала, що рік тому президент Зеленський і вся його команда активно заперечували, що потрібно ставити перед НАТО питання про отримання ПДЧ як наступний крок на цьому шляху. А тепер вже міністр оборони каже, що мовляв цього року очікуємо якихось рішень і вимагаємо якихось рішень.

«Значить, що Україна не член НАТО – винен Байден. Не Зеленський, який фактично згорнув рух до цивілізованого світу після того, як став президентом України. Не Вагнер-гейт, коли українські спецслужби планували разом з американцями потенційно натівську спецоперацію, яку злили з Офісу президента. Ні, це Байден винен! По-перше це соромно. А по-друге, він завдає неймовірної шкоди нашій державі. Тому що це порушення дипломатичного етикету – звинувачувати партнерів у власних проблемах і це все виносити в інтерв’ю», – дивується депутат Олексій Гончаренко.

Нагадаємо, минулого року ЄС пропонував Україні співпрацю щодо отримання COVID-вакцини, але чинна влада проігнорувала це. Сьогодні ж влада шукає винних.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин