Мовчали як партизани і тепер бідкаються. ЄС запрошував Україну до закупівель вакцини ще минулого року

Автор: Любава Лисичкіна
00:08 02.02

Минулого року ЄС пропонував Україні співпрацю щодо отримання COVID-вакцини, але чинна влада проігнорувала це. Сьогодні ж влада шукає винних.

Мовчали як партизани і тепер бідкаються. ЄС запрошував Україну до закупівель вакцини ще минулого року

Про це в ефірі  одного з телеканалів  заявив народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Ростислав Павленко.

“ Давайте згадаємо. Вийшла інформація про те, що в травні місяці в Офісі президента десь ділась інформація про те, що Євросоюз запрошував Україну разом  замовляти відповідні дози вакцин.  Якби  в травні почати, то точно вистачило би. І грошей би вистачило, бо 66 мільярдів гривень, якщо, тим більше не пускати на “крадівництво”, а пустити туди, куди Верховна Рада їх і визначила, то вистачило б і замовити, і отримати, і вже розпочати вакцинацію”, – заявив Павленко. 

За словами депутата  восени українська  влада мовчала   на пропозиції європейських партнерів щодо співпраці. І  зараз говорити про те, що в цьому винен хтось інший  це  просто безвідповідально

“І потім у вересні так само, ніби остаточне повідомлення було – так ви з нами чи не з нами? Теж у відповідь тиша. Ну тиша – так тиша ”, – наголосив представник “Європейської Солідарності”.

Він додав, що влада повинна сама працювати над отриманням вакцини від коронавірусу. Зараз справді треба використати всі можливості для того, щоб домовлятися з виробниками, домовлятися з іншими країнами.  Тож треба не сидіти й не розказувати, які погані інші, а працювати. Але з цим, на переконання депутата,   і у президента, і в його офісу, на жаль, величезні проблеми. 

Нагадаємо, у “Європейській Солідарності” вважають, що “слово президента важить дорого, а слово президента-дилетанта ще дорожче”. Так, на думку народного депутата Марії Іонової, президент Зеленський досі не зрозумів, що популістичні заяви і звинувачення на адресу міжнародних партнерів є неприпустимими.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...