Верховний Суд розглядатиме повернення Садиби Терещенків до комунальної власності

Автор: Любава Лисичкіна
21:27 15.05.2023

Розгляд справи відбудеться Великою Палатою Верховного Суду України у середу, 17 травня, о 15:00.

Верховний Суд розглядатиме повернення Садиби Терещенків до комунальної власності
Світлодіодне освітлення

Про це, повідомила колишня депутатка Київської міської ради Олена Терещенко.

За словами Олени, від цього рішення Великої Палати залежатиме не лише доля Садиби Терещенків – судді Великої Палати Верховного Суду назавжди поставлять крапку у питанні чи зможуть недобросовісні забудовники за типовими схемами красти з державної/комунальної власності безцінні пам‘ятки архітектури для їх подальшого знищення або спотворення

 Терещенко зазгначила, що ПАТ “Центрелеватормлинбуд”, яке перебуває під контролем Ігоря Коломойського, найближчими днями планує зведення паркану біля Садиби Терещенків. Метою цього рішення, на думку Олени Терещенко, є початок процесу знищення пам‘ятки архітектури шляхом її перебудови, забороненої пам‘яткоохоронним законодавством під виглядом так званої “реставрації з пристосуванням”. 

“Ніби вже дозвіл від Департаменту міського благоустрою КМДА є! Хоча невідомо на якій підставі він виданий. Якщо Київська міська рада повністю підтримує позов Київської міської прокуратури й виступає за збереження пам‘ятки, чи може департамент сприяти забудовникам?”, – написала Олена Терещенко.

За її словами забудовник не сумнівається у винесенні рішення Великою Палатою Верховного Суду на його користь так само, як це зробили всупереч закону й не зважаючи на залізобетонні докази.

Тож Олена Терещенко закликає громадськість прийти до  будівлі Верховного Суду у середу, 17 травня, о 14:30 по вул. Пилипа Орлика, 8 (справа № 910/8413/21) щоб продемонструвати Суду, що кияни не допустять подальшого знищення культурної спадщини.

Відомо, через Садибу Терещенків Верховний суд просить переглянути судову практику.

Читайте також: Садибу Терещенків можуть перебудувати: хочуть офісний центр

Нагадаємо, Верховний суд п’ять разів переносив засідання щодо повернення столичній громаді унікальної Садиби Терещенків.

Як повідомляв “ВК”, Садиба Терещенків є пам’яткою архітектури місцевого значення, знаходиться у центрі Києва – бульвар Тараса Шевченка, 34. Вона побудована у 1874-1875 роках за проєктом архітектора В. Краузе у стилі неоготика. Флігель будинку теж перебуває на державному обліку як нововиявлена пам’ятка архітектури.

До кінця 2007 року садиба була на балансі КП “Київжитлоспецексплуатація”, яке здавало її в оренду. У 2008 році унікальні будинки передали у власність ВАТ “Центрелеватормлинбуд” під реконструкцію. Зараз будівля перебуває в аварійному стані.

Управління охорони культурної спадщини наприкінці квітня 2016 року оглянуло садибу та зобов’язало ВАТ “Центрелеватормлинбуд” до 22 червня 2016 року укласти охоронний договір та привести будівлю до належного стану.

ВАТ “Центрелеватормлинбуд” охоронний договір уклало, але жодних робіт не проводило.

Довідка: в особняку, який планує “знищити” ВАТ “ЦентрелеватормлинБуд” у різний час в період 1879-1903 років проживав меценат Іван Терещенко. 

Родина Терещенків подарувала столиці Київську безоплатну лікарню для чорноробів та незаможних людей, нині – спеціалізована дитяча лікарня “ОХМАТДИТ”.

А також: картинну галерею на вулиці Терещенківській, Маріїнський дитячий притулок (на розі Паньківської й Микільсько-Ботанічної вулиць, нині Інститут психології імені Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України).

Окрім того, облаштували будинок для міського парафіяльного училища на Ярославому Валу (1965 року будинок переданий Київському інституту театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого).

Одне з найзначніших місць у меценатстві Івана Терещенка займало попечительство рисувальною школою Миколи Мурашка – навчальний художній заклад в Києві, заснований у 1875 році. Спочатку школа була приватною, проте вже за рік стала міською і проіснувала 25 років.

За чверть століття Іван Миколайович на утримання та облаштування цього закладу витратив 150 тисяч карбованців. Водночас він ще опікувався Київським реальним та Олександрівським ремісничим училищами.

 

Великий Київ у Google News

підписатися