Верещук, Арахамія і Корнієнко “здобули” антипремію за сексизм. Хто ще відзначився

16:22 09.12.2020

У Києві вручили другу антипремію “Це яйце” за сексизм. Безумовними переможцями визнано нардепів від “Слуг” Олександра Корнієнка і Давида Арахамію, а їхня коліжанка Ірина Верещук отримала спецпремію.

Верещук, Арахамія і Корнієнко “здобули” антипремію за сексизм. Хто ще відзначився

Про це повідомляє Українська Хельсінська група з прав людини.

У номінації “Секситські висловлювання” перемогу здобули:

  1. Глава партії “Слуга народу” та керівник фракції, народні депутати Олександр Корнієнко і Давид Арахамія.

Під час візиту до Миколаєва Корнієнко і Арахамія обговорили свою колегу Ірину Аллахвердієву: “Така піддута, звичайно, трохи. Чуть-чуть тюнінг too much”. А також обговорювали колегу Тетяну Домбровську – кандидатку в мери Миколаєва від “Слуги народу”: “Баба робоча, взагалі. Як корабельна сосна. Вона тут від***рить триста зустрічей за чотири місяці. І виграє. Вона така наживо. Енергетика“.

  1. Кандидат на посаду міського голови Одеси Євген Червоненко

У програмі “Урядовий квартал” Червоненко систематично ображав депутатку від фракції “Слуга народу” Галину Янченко. Вона пішла зі студії після фрази «Ваш уровень – научиться правильно, сдвинув ноги, сидеть на токшоу, девушка».

(на відео – з 55 хвилини).

  1. Начальник Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у Кривому Розі Павло Дабіжа.

У коментарі до допису депутатки Криворізької міської ради від Об’єднання “Самопоміч” Людмили Бурман написав таке: «Найбільше зло — це допустити жінок і дітей до прийняття важливих рішень, наприклад, до голосування, який би вигляд не мали ці люди. Саме тому загальне виборче право і рівність чоловіків і жінок, це — нісенітниця». Наразі коментар видалений, проте організатори премії зазначають, що не бачили публічного вибачення за ці слова .

У номінації «Секситський матеріал» перемогу здобули:

  1. ZIK

Колишня заступниця міністра інфраструктури Олександра Клітіна оголосила про створення власної партії “Україна проти корупції”. Своє відеозвернення ексчиновниця записала з відкритим декольте, чим спровокувала хвилю обговорень та шеймінгу у соцмережах. Натомість в ефірі каналу ZIK влаштували опитування, справжні у неї груди чи штучні.

  1. “Новини Черкащини” та “Таблоїд 18000”

Одразу два медіа поділили між собою антипремію за сексизм через применшення ролі жінки. Новина про українську режисерку Ірину Цілик, яка отримала нагороду американського кінофестивалю незалежного кіно “Санденс” 2020 за найкращу режисерську роботу в категорії світового документального кіно за стрічку “Земля блакитна, ніби апельсин” та ще низку інших нагород міжнародних кінофестивалів на сторінках цих видань вийшла під заголовками “Дружина письменника з Черкас отримала нагороду за найкращу режисуру на американському кінофестивалі” та “Дружина письменника з Черкас отримала нагороду за найкращу режисуру”. 

Опублікувавши такий заголовок, видання применшили роль режисерки Ірини Цілик, знецінили її роботу як самостійної незалежної людини та фахівчині своєї справи. Це класичний гендерний стереотип, який часто множать українські медіа, що “жінка сама нічого не здатна без відомого чоловіка”, пояснює голова Асоціації “Жінки в медіа”, членкиня Комісії з журналістської етики Єлизавета Кузьменко.

  1. com.ua

Інформаційна агенція «Гал-інфо» опублікувала до статтю з рубрики “Портрет кандидата”. Героїнею матеріалу стала кандидатка від партії “Удар” Оксана Юринець. Матеріал супроводжувався ілюстрацією, що зображувала Оксану з великими губами та довгими нарощеними нігтями. Позаду неї було видно велику чоловічу тінь. Чоловіків “Гал-інфо” зобразило зовсім-по іншому.

Спецпремія 

Цьогорічну спецпремію отримує кандидатка на посаду міської голови Києва Ірина Верещук, яка в інтерв’ю gordonua.com сказала: “Коли я чую про ці “феміністичні рухи”, кажу їм: “В армію. І все стане на свої місця”.

Координаторка проєкту #вибориБЕЗсексизму Ірина Тишко переконана, що Ірина Верещук продемонструвала приклад патріархального мислення та внутрішньої мізогінії і нагадала, що в українському парламенті найбільша кількість жінок за свою історію незалежності — 21% і майже 30 тисяч жінок в українській армії.

Читайте також: Сексизм! МОЗ потрапило в скандал через малюнки про карантин 

Нагадаємо, перед виборами мера соцмережі бурхливо відреагували на політрекламу Верещук з натяками на сексизм. 

Великий Київ у Google News

підписатися