Велике перейменування в Києві: як Карл Маркс “об’єднав” Солом’янський і Деснянський райони

Автор: Володимир Хлєбников
14:33 27.04.2022

Масштабна ініціатива з дерусифікації та декомунізації в Києві виявила багато цікавих фактів про назви вулиць у столиці. Так, виявляється, що в Києві є дві вулиці Карла Маркса.

Велике перейменування в Києві: як Карл Маркс “об’єднав” Солом’янський і Деснянський райони

На сьогодні до списку об’єктів міського підпорядкування, що пропонується для перейменування, внесено вже 467 назв.

Деякі столичні вулиці зі списку названі на честь українських діячів радянського періоду, тому їхнє перейменування, мабуть, потребуватиме додаткового громадського обговорення. Втім, є й такі, що жодним чином не пов’язані ані з Києвом, ані з Україною, а також викликають гостро неприємні асоціації.

Читайте також: Проспект Перемоги – у черзі на “дерусифікацію”: які варіанти перейменування були раніше

Так, наприклад, в столиці є аж дві вулиці Карла Маркса – в Деснянському та Солом’янському районах.

Одна з них розташована на Троєщині та пролягає від вулиці Оноре де Бальзака до Радосинської. Вона виникла на межі XIX—XX століття. Первісно назви не мала і пролягала одним із кутків села Вигурівщина. Сучасна назва (на честь німецького філософа-матеріаліста, одного із засновників Першого Інтернаціоналу, якого так полюбили в СРСР) виникла у 1965 році.

Друга вулиця знаходиться в селищі Жуляни. Вона пролягає від Повітрофлотської вулиці до кінця забудови. Її продовженням слугує незабудована дорога, що йде до вулиці Шевченка. Ця вулиця набагато коротша, ніж її “тезка” з Троєщини.

Дана вулиця зафіксована ще на картах Київської губернії 1860-х років. Звісно, з іншою назвою. Сучасну назву вона отримала не раніше 1950-х років.

Як виявляється, в столиці досить багато вулиць чи провулків з неоднозначними та одіозними назвами. У тому ж Солом’янському районі, наприклад, є вулиці Дежнєва, названа на честь російського мандрівника та морехідця Семена Дежньова, вул. Агітаторська, вул. Зої Космодем’янської.

Є багато вулиць, в назвах яких “красуються” російські топоніми: Волгоградська, Брянська, Донська тощо.

Разом з тим, як зазначалося вище, до списку на перейменування потрапили вулиці, названі на честь українських діячів радянського періоду. Про те, чому рішення про зміну назв таких вулиць недоречне, висловився журналіст та політичний експерт Віталій Портніков.

Читайте також: Може, хоча б одну станцію метро побудуєте?! Плани влади знести пам’ятник Булгакову посварили киян

Великий Київ у Google News

підписатися