Судячи з повідомлення на сайті педагогічного університету, Вченій раді не вистачило часу вивчити публічні заяви Більченко у ЗМІ та соціальних мережах. Тому, вони продовжать опрацьовувати та вивчати публічні виступи Більченко на росТБ та каналах “ДНР“.
“Засідання Вченої ради з цього питання відбудеться після завершення їх роботи, про що буде повідомлено згодом“, – йдеться у повідомленні.
Колишній студент педагогічного університету Олександр зазначив, що не розуміє чому керівництво навчального закладу її покриває.
“Хоча є думка, велика частина кафедри культурології завжди дуже любила Росію, туди регулярно їздила і швидше за все їздить і викладала виключно російською“, – розповів колишній студент журналістам “РБК-Україна“.
Також, він додав, що у часи його навчання в університеті, з 2010 до 2015 року Більченко запам’яталася йому як: “людина з проукраїнською позицією. Те, що відбувається зараз, мене і моїх однокурсників шокує, таке враження, що вона з’їхала з глузду. Як може викладач українського вузу дозволяти собі пропагувати антиукраїнські цінності?!“.
Про утиски україномовних студентів у педагогічному університеті з боку викладачів кафедри культурології розповів колишній студент Олексій.
“Ще під час навчання я отримував певний тиск з боку викладачів кафедри культурології. Вони вимагали розмовляти виключно російською мовою, незважаючи на те, що державна мова – це українська. І потім я відчував певний булінг за свою ламану російську. По вчителю Більченко, у мене склалося двояке враження. Професор, який брав активну участь у Революції гідності, і пропагував проєвропейські цінності, тепер каже “гібридне божевілля на Україні“ побудовано на американських механізмах“, – розповів Олексій.
Більшість опитаних журналістами студентів вважають, що Більченко “була нормальна, а потім з’їхала з глузду“.
Про проукраїнську позицію Більченко розповідає колишня студентка ВНЗ.
“Я навчалася на Філософському факультеті НПУ Драгоманова з 2009 по 2014 рік. Більченко Є. В. – це один з найкращих викладачів, які були у мене за час мого навчання. Більченко була виключно проукраїнським викладачем. Брала активну участь в Євромайдані, виступала з віршами, присвяченими цим подіям. Після початку військових дій на Донбасі, брала активну участь у допомозі військовослужбовцям, неодноразово їздила з гуманітарною допомогою для українських воїнів, виступала з віршами перед ветеранами АТО. Що відбувається зараз, я не розумію, світогляд людини кардинально змінився, з чим це пов’язано, не розуміє ніхто. Мене дуже дивує реакція керівництва університету на дані події, справа не в політиці, а в тому, що викладач доносить до своїх студентів абсолютно проросійську позицію, виправдовуючи всі події, що відбуваються на Сході, це неприпустимо, в період коли проливається кров українців“, – розповіла студентка, яка побажала залишитися інкогніто.
Ще один колишній студент Більченко розповів, що ще у 2015 ніколи не чув від неї про “кровожерливих бандерівців“ або “обстрілу ВСУ мирного населення Донбасу“.
“Навіть під час навчання, а саме у 2015 році, коли АТО була в активній фазі, ми проходили на лекціях “Дихотомію Схід-Захід“ у викладача не було ні слова про кровожерливих бандерівців, обстрілу ВСУ мирного населення Донбасу, і збереження пострадянських цінностей. Дійсно, дуже дивно, що саме після “творчої“ поїздки в Росію Більченко “прозріла“ і стала вести антиукраїнську риторику. Можливо, вона прозріла від фінансування з-за поребрика, що заступило її розум, або ж від безмежного поглинання псилоцибінових грибів (її хіпі атрибутика це явно підкреслює“, – зазначив Олексій.
А тим часом у МОН все ще не визначилися зі своєю позицією щодо висловлювань Більченко, заяви якої рішуче засудили у профспілці університету та назвали “антиукраїнськими й антинародними“. Натомість мовний омбудсмен Тарас Кремінь закликав СБУ відреагувати на антиукраїнські провокації викладачки та наголосив, що висловлювання Більченко далеко не мовного характеру, а деструктивного.
Нагадаємо, викладачка педагогічного університету Драгоманова Більченко спровокувала скандал, коли у січні 2021 року на своїй сторінці у Facebook назвала ухвалений закон щодо держаної мови – “звичайним фашизмом“ та заявила, що країною правлять “етнорадикали, а зовнішні глобалістичні сили керують вуличними радикалами“.
“Цей закон – лише ланка в ланцюгу, черговий набухлий лімфовузол на тілі онкохворої американської колонії“, – написала викладачка.
Себе ж вона назвала “представником російської цивілізації” і запевнила, що тепер свідомо переходить на російську мову у сфері обслуговування.
Через суспільний осуд подібних висловлювань Більченко звернулася за захистом до президента Володимира Зеленського. Більченко також не приховувала, що спілкувалася з російським письменником Захаром Прилєпіним, який активно співпрацював з сепаратистами на Донбасі.
Студентка магістратури з університету Драгоманова Марія Прошковська повідомила, що кине університет на знак протесту проти таких кадрів. На своїй сторінці у Facebook, вона наголосила, що Більченко “системно промиває мізки студентам“, а також давно відома проросійською позицією, контактами з сепаратистами на Донбасі та антиукраїнськими виступами на російських телеканалах.
Студенти та працівники засудили позицію Більченко та звернулись із заявою до ректора навчального закладу. Однак, за словами Більченко, ректор університету не збирається її звільняти за “політичні погляди“.