МОН не буде звільняти українофобку Більченко, бо не може

Автор: Злата Колос
19:09 27.01

Міністерство освіти й науки України не має права звільнити викладачку кафедри культурології та філософської антропології Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Євгенію Більченко, заяви якої рішуче засудили у профспілці університету та назвали “антиукраїнськими й антинародними“.

МОН не буде звільняти українофобку Більченко, бо не може

Зокрема, у відповідь на запит “Великого Києва“ щодо службової перевірки висловлювань Більченко, оцінки МОН її висловлювань, її психологічного стану тощо у міністерстві відповіли, що за законом “Про вищу Освіту“ кадрові питання у ВНЗ вирішує виключно ректор. 

“Відповідно до частини третьої статті 34 Закону України “Про вищу Освіту“ призначення та звільнення з посади працівників, вирішення інших кадрових питань належить до виключної компетенції керівника закладу вищої освіти“, – йдеться у відповіді.

Крім того, замість відповідей на питання, що поставлені у запиті на публічну інформацію, у МОН надали своє вчорашнє повідомлення, яке, до речі “Великий Київ“ вже розміщував. Ми знов направили запит з запитаннями до МОН України та сподіваємося на чіткі та правдиві відповіді, адже віримо у відкритість роботи міністерства та міністра освіти й науки України Сергія Шкарлета.

Нагадаємо, відповідно до статті 48 Закону України “Про вищу Освіту“ мовою освітнього процесу в закладах вищої освіти є державна мова – українська.

18 та 22 січня 2021 року викладачка Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова Євгенія Більченко оприлюднила на своїй сторінці у Facebook свою позицію щодо закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної“. Вона назвала закон “звичайним фашизмом“ та заявила, що країною правлять “етнорадикали, а зовнішні глобалістичні сили керують вуличними радикалами“.

“Цей закон – лише ланка в ланцюгу, черговий набухлий лімфовузол на тілі онкохворої американської колонії“, – написала викладачка. Себе ж вона назвала “представником російської цивілізації” і запевнила, що тепер свідомо переходить на російську мову у сфері обслуговування. Через суспільний осуд подібних висловлювань Більченко звернулася за захистом до президента Володимира Зеленського. Більченко також не приховувала, що спілкувалася з російським письменником Захаром Прилєпіним, який активно співпрацював з сепаратистами на Донбасі.

Студентка магістратури з університету Драгоманова Марія Прошковська повідомила, що кине університет на знак протесту проти таких кадрів. На своїй сторінці у Facebook, вона наголосила, що Більченко “системно промиває мізки студентам“, а також давно відома проросійською позицією, контактами з сепаратистами на Донбасі та антиукраїнськими виступами на російських телеканалах.

Студенти та працівники засудили позицію Більченко та звернулись із заявою до ректору навчального закладу. Однак, за словами Більченко, ректор университету не збирається її звільняти за “політичні погляди“.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...