Мовний омбудсмен закликав СБУ відреагувати на антиукраїнські провокації Більченко

Автор: Злата Колос
10:28 28.01

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав Службу безпеки України відреагувати на антиукраїнські провокації викладачки Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова Євгенії Більченко.

Мовний омбудсмен закликав СБУ відреагувати на антиукраїнські провокації Більченко

Про це він заявив у коментарі LIGA.Life.

На його думку, висловлювання Більченко далеко не мовного характеру, а деструктивного. Крім того, Кремінь наголосив, що розпалювання міжнаціональної ворожнечі за мовною ознакою є особистою ініціативою Більченко.

Зважаючи на те, що такі заяви були раніше, мені здається, що це один із прикладів протиправних дій громадян України. Тому я впевнений, що на цю і на інші заяви, які лунали останнім часом, правоохоронці зобов’язані звернути увагу“, – пояснив він.

Кремінь зауважив, що Служба безпеки України в День Соборності викрила групу інтернет-агітаторів, які керувалися вказівками з РФ. Він допускає, що Більченко може діяти як один з інтернет-агітаторів, що повинні були реалізувати діяльність, керовану ззовні.

Як зазначив омбудсмен, аналогічні заяви – це один із прикладів так званого флешмобу на захист російськомовних громадян, ретрансльований із проросійських і російських телеканалів.

Крім того, Кремінь наголосив, що не бачить жодних дискримінаційних прикладів порушення російськомовних громадян України за мовною ознакою законом “Про забезпечення функціонування української мови як державної“.

Натомість вважаю, що закон про забезпечення функціонування державної мови виписаний коректно, відповідно до висновків Конституційного суду, Венеціанської комісії, а також комісара ОБСЄ і відповідає всім сучасним вимогам законотворчості“, – пояснив він.

А тим часом у МОН все ще не визначилися зі своєю позицією щодо висловлювань Більченко, заяви якої рішуче засудили у профспілці університету та назвали “антиукраїнськими й антинародними“.

Нагадаємо, викладачка педагогічного університету Драгоманова спровокувала скандал, коли у січні 2021 року на своїй сторінці у Facebook назвала ухвалений закон щодо держаної мови – “звичайним фашизмом“ та заявила, що країною правлять “етнорадикали, а зовнішні глобалістичні сили керують вуличними радикалами“.

“Цей закон – лише ланка в ланцюгу, черговий набухлий лімфовузол на тілі онкохворої американської колонії“, – написала викладачка.

Себе ж вона назвала “представником російської цивілізації” і запевнила, що тепер свідомо переходить на російську мову у сфері обслуговування. 

Через суспільний осуд подібних висловлювань Більченко звернулася за захистом до президента Володимира Зеленського. Більченко також не приховувала, що спілкувалася з російським письменником Захаром Прилєпіним, який активно співпрацював з сепаратистами на Донбасі.

Студентка магістратури з університету Драгоманова Марія Прошковська повідомила, що кине університет на знак протесту проти таких кадрів. На своїй сторінці у Facebook, вона наголосила, що Більченко “системно промиває мізки студентам“, а також давно відома проросійською позицією, контактами з сепаратистами на Донбасі та антиукраїнськими виступами на російських телеканалах.

Студенти та працівники засудили позицію Більченко та звернулись із заявою до ректора навчального закладу. Однак, за словами Більченко, ректор університету не збирається її звільняти за “політичні погляди“.

Великий Київ у Google News

підписатися